• $8,7232
  • €10,397
  • 497.518
  • 1414.15
07 Mayıs 2021 Cuma 23:49 | Son Güncelleme:

Pink Floyd grubunun solisti Roger Waters'tan İsrail'e tepki: "Vicdanım sızlıyor"

Pink Floyd grubunun solisti Roger Waters'tan İsrail'e tepki: "Vicdanım sızlıyor"
Aksam.com.tr - Ceyhan Ünal

Pink Floyd grubunun İngiliz solisti Roger Waters, Filistin'e karşı İsrail devletinin zulmünü protesto ederek tepki gösterdi. Waters, "Roger'dan bir not. İsrail işgalci bir devlettir. Doğu Kudüs'te Şeyh Jarrah'daki aile evinde Yahudi yerleşimciyle yüzleşen Filistinli kadının videosuna bir göz atın." sözleriyle tepkisini gösteren bir video paylaştı.

Pink Floyd grubunun İngiliz solisti ve söz yazarı Roger Waters, "İsrail işgalci bir devlettir." başlığıyla bir video paylaştı. Waters videoda yaşanan ses bombalı saldırıya dikkat çekerek tepkisini gösterdi.

Rogers'ın videosunda Biden'ın İsrail'e verdiği desteğe tepki gösteren şu sözler yer aldı:

"Biden İsrail'e olan desteğini sürekli vurgulayıp duruyor. O hala bu soykırıma, Filistinlilerin evsiz bırakılmasına olan desteğini sürdürüyor."

Son yaşananlar karşısında hislerini paylaşan Waters, "Yaşanan olaylar karşısında vicdanım sızlıyor. Çok ciddi olarak kalbimde bu acıyı hissediyorum." dedi.

İnsan Hakları Örgütü'nün İsrail tanımına dikkat çeken Waters, "Gerçek İnsan Hakları Örgütü İsrail'e ilişkin bir tanımlama yaptı. Oluşum İsrail'e apartheid bir ülkedir" ifadelerini kullandı.

"İSRAİL'İN İŞGALCİ BİR ÜLKE OLDUĞUNU HAYKIRMALISINIZ"

Rogers sözlerinin devamında "Bir şeyler yapmalıyız sözlerini duyuyorum. Evet bir şeyler yapmalısınız. Kararlı bir şekilde İsrail'e karşı duruşunuzu göstermelisiniz. Onun işgalci bir ülke olduğunu her yerde göstermeli hatta haykırmalısınız." ifadelerine yer verdi.

APARTHEID NE DEMEK?

Kelime anlam olarak 'ırkçı-ayrımcı-işgalci' kelimelerinin birleşimi olarak tanımlanmaktadır. İsrail'in Filistin halkı üzerinde uyguladığı engelleme, Filistinlileri evlerinden uzaklaştırma ve Yahudi yerleşimcileri o evlere gönderme faaliyetlerinin tümü 'apartheid' olarak tanımlanmaktadır.

<p>Seda Sayan ve Uğur Arslan'ın sunuculuğunu üstlendiği bir  döneme damgasını vuran Evleneceksen Gel

Solmaz Çiros, Armağan Çağlayan'ın programını terk etti

İstanbul'da ''Yeditepe Huzur Uygulaması'' gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, GDAÜ toplantısında konuşma yaptı

Anzer Yaylası'nda arıcıların bal mesaisi başladı