• $7,3804
  • €8,9416
  • 438.064
  • 1467
26 Aralık 2020 Cumartesi 16:49 | Son Güncelleme:

Pilottan aşı programına anlamlı destek: Gökyüzüne şırınga çizdi

Pilottan aşı programına anlamlı destek: Gökyüzüne şırınga çizdi

Alman pilot, aşı programına destek vermek amacıya gökyüzüne şırınga çizdi. Güney Almanya üzerinde özel bir rota izleyen pilotun, çizdiği şırınga radarlardan böyle göründü.

Alman bir pilot olan Samy Kramer, iki kişilik küçük hafif uçak Diamond DA20 Katana ile, aşı programına destek vermek için gökyüzüne şırınga çizdi.

star.com.tr'de yer alan habere göre, İsviçre medyasına konuşan Kramer, "Şu anda çok fazla uçuş saati toplamam gerekiyor. Öylece uçmak yerine, havada aşı olmanız gerektiğini hatırlatmak istedim." dedi.

Yaklaşık yarım saatte istediği koordinatları navigasyon sistemine girdiğini belirten Kramer, ancak asıl zorluğun havadayken olduğunu, hareketlerinde hassas olması gerektiğini belirtti.

GERÇEĞİNE UYGUN "ÇİZİLDİ"

Güney Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinde bir şehir olan Friedrichshafen'den yola çıkan Kramer, projesini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi ve hatta şırınganın "iğnesinin" ucundan düşen iki küçük damlayı çizmeyi de ihmal etmedi.

Uçuş izleme bilgi portalı Flightradar24, Kramer'in sıra dışı yolculuğunu gösteren bir fotoğraf paylaştı. Site, son birkaç ay içinde birkaç başka pilotun koronavirüsle ilgili "çizimler" yaptığını belirtti.

AŞI PROGRAMI

Almanya, Pazar günü BioNTech-Pfizer koronavirüs aşısını uygulamaya başlayacak. Aşı ilk olarak 80 yaş ve üstü Almanların yanı sıra bakıcılar ve sağlık çalışanlarında kullanılacak.

Cuma günü yayınlanan YouGov anketine göre, Almanların yaklaşık üçte ikisi aşıyı almaya istekli olduğu belirtiliyor.

<p>Yozgat'ta aydınlatma direğindeki Türk bayrağının katlanmış olduğunu gören yaşlı bir vatandaşın, ş

Yozgat'ta vatandaşın 'bayrak' hassasiyeti kameraya yansıdı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yıldırım çarpmasının vücutta bıraktığı ilginç izler

Klozeti açınca dev yılanla göz göze geldi! İşte o korku dolu anlar...