• $7,8158
  • €9,4809
  • 461.388
  • 1330.87
23 Eylül 2014 Salı 18:16 | Son Güncelleme:

Pentagon‘dan IŞİD açıklaması

Pentagon‘dan IŞİD açıklaması

PENTAGON yetkilisi, Irak'ta IŞİD örgütüne yönelik düzenlenen hava harekatının gelecekte de devam edeceğini, Irak’taki El- Kaide uzantılı grubun bir saldırı hazırlığı içerisinde olduğunu ve bunu engelleyebildiklerinden henüz emin olmadıklarını söyledi.

Pentagon adına basın toplantısı düzenleyen Korgeneral William C. Mayville, dün geceki hava taarruzları hakkında açıklamalarda bulundu. Bu bombardımanlar sayesinde, maddi kaynağı çok fazla olan ve kendisini geliştiren IŞİD’e karşı, Irak ordusuna toparlanacak ve yeni kurulan Irak hükümetinin savunma üzerine yapacağı hamleleri bekleyecek zaman sağladıklarını ifade etti. 

EL KAİDE UZANTISI “HORASAN” 

Bombardımanlarının çok başarılı olduğunu söyleyen Mayville, Arap ülkelerine desteklerinden ötürü teşekkür etti. El-Kaide’nin Irak uzantısı olduğu söylenen Horasan adlı örgütü bir süredir izlediklerini, onları bir saldırının son aşamasındayken engellediklerini söyledi. Bireysel olarak IŞİD liderlerini değil, stratejik kontrol noktalarını vurduklarını anlattı. Irak devleti dostları olduğu için, buradan başlamalarının daha avantajlı olduğunu söyleyen Mayville, Esad rejimine veya Suriye’ye karşı değil, IŞİD’e karşı saldırılarda bulunacaklarını duyurdu. 

BOMBARDIMANLAR DEVAM EDECEK 

Mayville, El Kaide’nin batılı ülkelerden gelen insanları dahi militanı yaptığını, ancak kendilerinin kararlılıkla ve devamlı saldırmaya devam edeceklerini söyledi. Mayville, IŞİD’in gerilemeye başladığını, saldırıların işe yaradığını doğrulayan kanıtlar olduğunu açıkladı. Bir soru üzerine Mayville, bombardımanlarda sivil can kaybı olduğuna dair bir bulguları olmadığını ifade etti. DHA

<h3>Başkan Erdoğan'dan 'yeni aşı açıklaması'</h3><h3>'AŞI OLURUM'</h3><p>Başkan Erdoğan,' aşı olacak

04 Aralık Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kızgın hayvanlarla karşı karşıya gelen insanların zor anları

Azerbaycan'da şehit olan askerler saygı duruşuyla anıldı