• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
6 Ekim 2021 Çarşamba 07:38 | Son Güncelleme:

Paşinyan İran'ı ifşa etti

Paşinyan İran'ı ifşa etti

Paşinyan'dan İran itirafı. Ermenistan Başbakanı Paşinyan, İran ve Ermenistan'ın müttefik olduğunu belirterek “1990'lı yıllarda İran'ın yardımları olmasaydı Azerilere yenilirdik” dedi.

Azerbaycan sınırında terör örgütü DEAŞ ve İsrail unsurlarının görüldüğünü öne sürerek 30 Eylül'de bölgede tatbikat başlatan, ayrıca Ermenistan'a askeri destek veren İran'a Erivan'dan teşekkür gibi yanıt geldi. Ermenistan Başbakanı Paşinyan, İran ve Ermenistan'ın müttefik olduğunu belirterek "1990'lı yıllardaki Karabağ savaşı'nda İran'ın yardımları olmasaydı Azerbaycan'a yenilirdik. İran'a minnettarız" dedi.

Paşinyan Litvanya Ermeni Topluluğu'nun toplantısında yaptığı konuşmada, "Ermenistan asla İran'a yönelik bir saldırıya veya komploya ortak olmayacaktır" ifadesini kullandı.

Savaş esnasında öncelikle Türkiye ve Azerbaycan'ın Ermenistan'a ambargo koyması teklifini reddeden İran daha sonra Ermenistan'a maddi yardımda bulunarak savaşı bu ülkenin kazanmasında kilit rol oynamıştı.

HOCALI KATLİAMI

Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında Ermenistan'a bağlı kuvvetler, Azerbaycanlı sivillere kanlı bir saldırı düzenledi.Resmî açıklamalara göre katliamda 106'sı kadın, 83'ü çocuk olmak üzere toplam 613 Azerbaycanlı öldü.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kaş'ta 'yakıcı denizanası' istilası

Alec Baldwin'in ateşlediği silahta gerçek mermi olduğu açıklandı

Lavlar 33 günde 2 bin 185 binayı kül etti