• $9,8204
  • €11,4663
  • 567.222
  • 1479.49
22 Eylül 2020 Salı 09:31 | Son Güncelleme:

Paraguay'da Türk dizilerine büyük rağbet: Çocuklarına Türkçe isim vermeye başladılar

Paraguay'da Türk dizilerine büyük rağbet: Çocuklarına Türkçe isim vermeye başladılar
AA

Paraguay'da bir nüfus idaresi, vatandaşların çocuklarına Türk dizilerinden esinlenerek verdiği bazı isimleri paylaştı. Kurum, vatandaşların çocuklarına Şehrazad, Kerim, Kemal, Devran ve Mustafa gibi isimler verdiğini ifade etti.

Latin Amerika ülkelerinden Paraguay'da Türk dizileri izlenme rekorları kırarken halk çocuklarına dizi kahramanlarının isimlerini de vermeye başladı. Paraguay'da nüfus ifaresi olarak görev yapan "Registro Del Estado Civil" isimli resmi kuruluş, Twitter hesabından vatandaşların çocuklarına Türk dizilerinden etkilenerek verdiği bazı isimleri paylaştı.

AA'da yer alan habere göre, "Fatmagül'ün Suçu Ne?", "Binbirgece Yüzyıl", "İffet" gibi bir çok Türk dizisinin rağbet gördüğü Paraguay'da, Şehrazad, Kerim, Kemal, Devran ve Mustafa gibi isimler Türk dizilerinden esinlenilerek çocuklara veriliyor.

Bütçe ve kalite anlamında dünyanın en iyi dizileri arasında olduğu yabancı kaynaklar tarafından da teyit edilen Türk dizilerinin hayranlıkla takip edildiği Latin Amerika ülkelerinde, bölge halkının çocuklarına dizi karakterlerinin isimlerini vermeye başlaması sosyal medyadaki paylaşımlara yansıdı.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Göktaşı ile öyle bir şey yaptı ki! Her anını paylaştı

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu