• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
29 Mart 2021 Pazartesi 21:46 | Son Güncelleme:

Ortak projelerle büyüyeceğiz! Tacikistan'a Orta Asya'da güçlü destek

Ortak projelerle büyüyeceğiz! Tacikistan'a Orta Asya'da güçlü destek

Tacik mevkidaşıyla ortak basın açıklaması yapan Çavuşoğlu, “Birçok proje hayata geçiyor, geçecek ve Türkiye özellikle Tacikistan'ın da bu projelerde yer almasını güçlü bir şekilde destekliyor” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tacikistan temasları kapsamında Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin'le ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Türkiye'nin bölgede bağlantısallığa çok önem verdiğini vurgulayarak "Birçok proje hayata geçiyor, geçecek ve Türkiye özellikle Tacikistan'ın da bu projelerde yer almasını güçlü bir şekilde destekliyor" dedi.

VİZELER KARŞILIKLI KALKMALI

Tacikistan vatandaşlarının Türkiye'ye vizesiz gelebildiğini ve 90 gün vizesiz kalabildiğini hatırlatan Çavuşoğlu, "İnşallah önümüzdeki süreçte, şimdi çalışıyoruz, Tacikistan da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vizeyi kaldırır" dedi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Tacikistan ve Afganistan'ın eşbaşkanlığında bugün düzenlenecek Asya'nın Kalbi İstanbul Süreci Bakanlar Konferansı için Tacikistan ve Afganistan'ı tebrik etti.

ERDOĞAN DA ZİYARETE GELEBİLİR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman tarafından kabul edildi. Çavuşoğlu ardından yaptığı değerlendirmede, Tacikistan'la ekonomik iş birliği, ticaret, yatırım, kültür, turizm, eğitim, enerji gibi birçok alanda mükemmel bir iş birliği yürütüldüğünü söyledi. Çavuşoğlu, Başkan Erdoğan'ın Tacikistan'ı ziyaret etmesinin öngörüldüğünü ve Rahman'ı da Türkiye'de görmekten memnun olacaklarını dile getirerek, "İlişkilerimiz cumhurbaşkanlarımızın liderliğinde her alanda gelişiyor" dedi.

<h3>Akupunktur Derneği Onursal Başkanı Dr. Murat Topoğlu iftarda tüketilmesi gereken besinleri AKŞAM

İftarda neler tüketmeliyiz?

2,5 milyon lira değerinde! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalandı

Yerli üretimle 6 milyon liranın üzerinde tasarruf sağlandı

Dünyanın en şaşırtıcı yasakları