• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
29 Ağustos 2012 Çarşamba 11:49 | Son Güncelleme:

O sözler güvenlik açısından tehlikeli

O sözler güvenlik açısından tehlikeli

DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun Suriyeli askerlerin kaldığı Apaydın Kampı'na girişine izin vereceklerini açıkladı.

Davutoğlu, BM Güvenlik Konseyi'nin Suriyeli mültecilerle ilgili toplantısına katılmak üzere New York'a  hareketi öncesinde Esenboğa Havaalanı'nda basına konuştu.

Davutoğlu, 18-19 Ocak'ta CHP'li vekillerin de olduğu TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Mülteciler Alt Komisyonu'nun Yayladağı ve Altınözü kamplarına gittiğini anımsatarak 'Bu kamp da ulusal mevzuata uygundur. Kanun ve yönetmeliklere göre gelen yabancı muharip asker ve subayların ayrı bir kampta tutulması bir tercih değil, bu konudaki mevzuat gereğidir. BM uygulamaları da bu çerçevededir' dedi.

Bakan Davutoğlu, CHP'lilerin eleştirileri karşısında da 'Apaydın Kampı'yla ilgili talep bir emrivakidir ve zaten hassas olan bir alanda açıkçası tahrik edici ve söylentilere dayalı açıklama yapmaları, hem kamptakilerin güvenliği açısından hem de sınır illerimizdeki durum için itibariyle de sakıncalıdır' diye konuştu.

 NİTELEMELERİ TAM BİR GARABET
CHP'li Hurşit Güneş TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Davutoğlu'nu eleştirerek, 'Dışişleri Bakanı'nın davranışı gayri ciddidir. Bizim ziyaretimizi provokatif ve emrivaki olarak adlandıran Dışişleri Bakanının bu nitelemeleri garabettir' diye konuştu. ANKARA

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı