• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
12 Şubat 2021 Cuma 10:09 | Son Güncelleme:

New York Times: Koronavirüse yakalandığında gerçeği saklamış

New York Times: Koronavirüse yakalandığında gerçeği saklamış

ABD eski Başkanı Donald Trump'ın koronavirüse yakalandığında hastalığı ağır bir şekilde atlattığı ve bunu da kamuoyundan sakladığı iddia edildi.

ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın geçtiğimiz ekim ayında koronavirüse yakalandığında durumunun ağır olduğu ve bunu kamuoyunda saklamaya çalıştığı iddia edildi.

Habertürk'ün New York Times'a dayandırdığı haberinde Trump'ın durumunun kaygı verici olduğu, solunum cihazına bağlanması ihtimalinin konuşulduğu ifade edildi.

Haberi, Trump ailesine yakın 4 kişiye dayandıran New York Times, Trump'ın akciğerlerin iltihaplandığı ve akciğer infiltrasyonu bulunduğunu yazdı.

"DURUMU ENDİŞE VERİCİ DEĞİL" DENMİŞTİ

Yetkililer, Trump'ın hastaneye götürülmeden önce ventilatöre bağlanması gerekeceği konusunda endişe ettiklerini belirtti. Trump'ın oksijen seviyesinin 80'lere düştüğü, bunun hastalığın ağır geçtiğini belirten 90 seviyesinden de düşük olduğu belirtildi.

Donald Trump, geçen ekim ayında koronavirüse yakalanmış, Walter Reed ulusal askeri tıp merkezinde tedavi görmüştü. Beyaz Saray o dönem Trump'ın "yorgun ancak iyi durumda olduğunu" duyurmuştu.

Trump'ın doktoru Sean Conley, o süreçte durumunun endişe verici olmadığını ve oksijen cihazına bağlı olmadığını söylemişti.


Haberin Özeti

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüse yakalandığı süreçte, kendi ifadelerinin aksine hastalığı son derece ağır atlattığı ve bunu kamuoyundan gizlediği öne sürüldü.

DETAY
• ABD basını, Trump'ın koronavirüsle mücadele sürecindeki durumunun son derece ağır olduğunu ve solunum cihazına bağlanması ihtimalinin konuşulduğunu yazdı.
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü