• $7,4816
  • €9,0531
  • 441.831
  • 1556.77
10 Ocak 2021 Pazar 01:16 | Son Güncelleme:

Nikki Haley'den Trump'ın Twitter hesabının askıya alınmasına tepki: İnsanları susturmak Çin'de olur

Nikki Haley'den Trump'ın Twitter hesabının askıya alınmasına tepki: İnsanları susturmak Çin'de olur
AA

ABD'nin eski Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Twitter'ın Donald Trump hakkında verdiği sansür kararını eleştirdi. Haley, "İnsanları susturmak Çin'de olur, bizim ülkemizde değil." ifadelerini kullandı.

ABD'nin eski Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının kalıcı olarak askıya alınmasına "İnsanları susturmak Çin'de olur, bizim ülkemizde değil." paylaşımıyla tepki gösterdi.

AA'nın aktardığı habere göre, Haley, Twitter hesabından, "İnsanları susturmak, ABD Başkanı'ndan bahsetmiyorum bile, Çin'de olur, bizim ülkemizde değil. İnanılır gibi değil." açıklamasında bulundu.

Sosyal medya platformları Facebook ve Instagram'ın Trump'ın hesabına erişimini süresiz engellemesinin ardından Twitter da benzer bir adım atarak ''şiddeti körüklediği'' gerekçesiyle Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya almıştı.

ABD Kongresinin 6 Ocak'ta Trump destekçileri tarafından basılmasıyla başlayan siyasi kriz devam ederken Trump'ın istifa etmesi, görevden alınması ya da ikinci kez azledilmesi yönündeki çağrılar büyüyor.

<p>Peki, piyasalar güne nasıl başladı? Kur ve altında nasıl bir  seyir var? Merkez Bankası’nın

Piyasalar güne nasıl başladı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karadeniz somonuna Japon ilgisi! Önce Vietnam'a, oradan Japonya'ya gidiyor

Batı Karadeniz'deki kar yağışı drone ile görüntülendi