• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
24 Mayıs 2021 Pazartesi 00:11 | Son Güncelleme:

New York Times ilanla hedef gösterdi

New York Times ilanla hedef gösterdi

Hamas'ın ilanı tam sayfa yayımlandı! New York Times ünlüleri hedef yaptı. ABD'nin çok okunan gazetelerinden New York Times, Filistin'e destek veren model kardeşler Bella ve Gigi Hadid ile şarkıcı Dua Lipa'yı yayınladığı bir ilanla hedef gösterdi.

Filistin asıllı ABD'li modeller Bella Hadid ile kardeşi Gigi Hadid ve yine Filistin'e destek veren şarkısı Dua Lipa, NYT gazetesinde yer alan tam sayfa bir ilanda "İsrail'i kınayıp Hamas'a sessiz kalmakla" suçlandı. Amerikalı haham Shmuley Boteach'in başında olduğu "Dünya Değerler Ağı" adlı örgüt tarafından verilen ilanda, "Bella, Gigi, Dua; Hamas ikinci Holokost çağrısı yapıyor. Onları derhal kınayın" denildi. Boteach ayrıca 3 ismi "İsrail'i etnik temizlik yapmakla suçlayan ve Yahudi devletini karalayan mega etkili kişiler" diye niteledi. Gazete 3 ismi doğrudan hedef gösterdiği gerekçesiyle yoğun tepkilerle karşılaştı ve tarafısızlığına veda ettiği yorumları yapıldı.

Bella Hadid, olayların başladığı ilk günlerden bu yana Filistin'e destek eylemlerine de katılmıştı.

DUA LIPA ÇOK KIZDI

İngiliz asıllı şarkıcı Dua Lipa, ilanı sert dille eleştirdi. Lipa, sosyal medya hesabından "Zalim ve ayrımcı İsrail hükümetinin Filistin'deki eylemlerine karşı Filistinlilerin haklarını savunmak için ödediğimiz bedel bu. Herkesin; Yahudilerin, Müslümanların ve Hıristiyanların yaşamayı seçtikleri devletin eşit vatandaşları olarak barış içinde yaşamaya hakkı olduğuna inanıyorum.Tüm ezilenlerle dayanışma içindeyim ve her türlü ırkçılığı reddediyorum" diye yazdı.

<p>Aslen Kırım Tatarı olan  bir ailenin çocuğu olarak 1916 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. <span

Tarihçilerin Kutbu Halil İnalcık, 5. ölüm yıldönümünde anılıyor

Kuzey Makedonya'nın zarafet sembolü... Osmanlı mirası Alaca Cami

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak