• $7,8167
  • €9,3262
  • 454.297
  • 1343.37
29 Ekim 2020 Perşembe 00:43 | Son Güncelleme:

New York Times gazetesinden çarpıcı iddia: Trump'ın 287 milyon dolar borcu affedildi

New York Times gazetesinden çarpıcı iddia: Trump'ın 287 milyon dolar borcu affedildi
AA

New York Times gazetesi, genel seçimleri yaklaşan ABD Başkanı ve adayı olan Donald Trump'ın 2010 yılından bu güne Chicago'daki yatırım borçlarını ödeyemediğinden 287 milyon dolar borcunun affedildiğini yazdı.

New York Times gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Chicago'daki yatırım projesinin borçlarını ödeyemediği için 2010 yılından bu yana 287 milyon dolar borcunun affedildiğini yazdı.

AA'nın aktardığı habere göre, Trump'ın vergi kayıtlarını analiz eden New York Times, Chicago'daki Trump Hotel'in finansal sorunlarla karşılaşmasının ardından banka ve yatırım fonlarının Trump'a ödeme kolaylığı sağladığı ve ek süre tanıdığını, borçlar ödenemeyince ise 287 milyon dolar borcun affedildiğini iddia etti.

Trump ise söz konusu habere ilişkin Twitter hesabından, Chicago'daki gökdeleni için kredi verenlerle harika bir anlaşma yaptığını savunarak, "Bu beni kötü bir adamdan ziyade akıllı bir adam yapmaz mı?" açıklamasında bulundu.

Trump'ın açıklamayı reddettiği vergi kayıtlarına ulaşan New York Times gazetesi, daha önce de Trump'ın şirketlerinin zararının karından daha fazla olduğu gerekçesiyle 10 yıl boyunca hiç vergi ödemediğini, 2016 ve 2017 yıllarında ise sadece 750'şer dolar vergi ödediğini yazmıştı.

<p>Milletvekili Amazasp Danielyan konuşma yaptığı sırada Mikael Melkumyan sert tepki verince tartışm

İşgalci Ermenistan Meclisinde vekiller birbirine girdi... Azerbaycan yenilgisi tartışmaya neden oldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Iğdır'daki temizlik işçileri sokaklardan toplanan çöplerle ''ATMA'' yazdı

Bakan Nuri Ersoy ''Göbeklitepe'den daha eski bir yerleşim merkezine ulaşacağız''