• $7,8243
  • €9,4615
  • 455.385
  • 1325.29
24 Nisan 2020 Cuma 14:14 | Son Güncelleme:

NATO'dan çağrı: Şiddeti azaltın!

NATO'dan çağrı: Şiddeti azaltın!
AA

NATO'nun en üst düzey karar alma mekanizması olan Kuzey Atlantik Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamada, tüm Afgan siyasi lidelerlerine bir araya gelmeleri ve sorunlarını çözerek barış için çaba sarf etmeleri talep edildi.

NATO Kuzey Atlantik Konseyi, Afganistan'da barış anlaşması için yürütülen müzakerelerin tarihi bir fırsat olduğunu belirterek, tüm taraflara şiddeti azaltmaları çağrısında bulundu.

Açıklamada, Taliban'ın son dönemde şiddete başvurmasının kabul edilemez olduğunu vurgulanarak, "Taliban'a acilen şiddeti azaltma ve müzakerelerin tekrar başlaması için uygun ortamı sağlama çağrısında bulunuyoruz." ifadesine yer verildi.

NATO'nun mahkumların serbest bırakılması gibi iyi niyet göstergelerini desteklediği kaydedilen açıklamada, acil insancıl ateşkes sağlanmasının önemi vurgulandı.

Açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ateşkesin önemini ortaya koyduğu belirtilirken, NATO'nun Afgan halkı ve güvenlik güçlerine olan kararlı desteğinin süreceği kaydedilerek, "Şimdi sürdürülebilir barış için harekete geçme zamanı." mesajı verildi.

<p> Peki, Kılıçdaroğlu neden tavır alamadı? CHP  eksen değişikliği içerisinde mi? TürkMedya Ank

Kılıçdaroğlu neden tavır alamadı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Belirtilerine göre kanser türleri

Besiciler, soğuk havaya rağmen sürülerinin yanına varmak için 50 kilometre yol kat ettiler