• $ 5,4229
  • € 6,1859
  • 225.092
  • 93.173
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Gürcistan’a güvenlik konusundaki katkılarından dolayı minnettarız

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Gürcistan’ın NATO üyeliği üzerine verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Müttefikler, Gürcistan’ın egemenliğine, güvenliğine ve toprak bütünlüğüne olan tam desteklerini yeniledi” dedi.

x

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen NATO Savunma Bakanları Zirvesi kapsamında basın toplantısı gerçekleştirdi. Konuşmasına Gürcistan’ın NATO üyeliği üzerine verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyleyerek başlayan Stoltenberg, “Gürcistan bizim yakın partnerlerimizden biri ve güvenlik konusundaki katkılarından dolayı minnettarız. Gürcistan bize Afganistan’daki çalışmalarımızda en çok katkı sağlayan ülkelerden biri” ifadelerini kullandı.

Öğle saatlerinde gerçekleşen toplantıda Gürcistan ile olan ilişkilerin nasıl şekilleneceği üzerine görüştüklerini belirten Genel Sekreter, Temmuz ayında da Gürcistan üzerine görüşmeler gerçekleştirildiğini hatırlatarak, “Bugün müttefikler, Gürcistan’ın egemenliğine, güvenliğine ve toprak bütünlüğüne olan tam desteklerini yeniledi” dedi.

Rusya’ya Abhazya ve Güney Osetya meseleleri hakkında çağrıda bulunduklarını söyleyen Stoltenberg, Rusya’nın bölgedeki güçlerini geri çekmesi gerektiğini belirtti. Gürcistan ile pek çok konuda işbirliği yaptıklarını ifade eden Genel Sekreter, müttefik ülkelerin Gürcistan’ın süreçte yürüttüğü çalışmalardan memnuniyet duyduklarını vurguladı.

(İHA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Yanık durumunda en ideal ilk yardım yanığın olduğu bölgeyi akan suyun altına tutmaktır. Yanan bölgey

Yanık durumunda bu işlemi kesinlikle yapmayın!

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Bitlis'te 'Muhteşem Anlar'

Doğu Akdeniz Gaz Forumu 7 ülkenin katılımıyla kuruluyor

En Çok Okunanlar

Maksat Yarışmak Olsun - 11 Ocak 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Menopoz - 14 Ocak 2019