• $8,2023
  • €9,6635
  • 502.672
  • 1152.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
17 Ekim 2020 Cumartesi 15:28 | Son Güncelleme:

Miçotakis de katılacak: Yunanistan'dan göçmenler için tel duvar önlemi

Miçotakis de katılacak: Yunanistan'dan göçmenler için tel duvar önlemi
AA

Yunanistan göçmenlerin sınırdan geçişlerini engellemek için tel duvar örmeye başladı. 27 kilometre uzunluğunda örülecek çitin temel atma törenine Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in de katılacağı bildirildi.

Atina yönetiminin göçmenlerin geçişini engellemek amacıyla Meriç (Evros) sınır bölgesine 27 kilometre uzunluğunda tel duvar öreceği açıklandı.

AA'da yer alan habere göre, Türk-Yunan sınırında, kaçak göçe karşı Meriç bölgesinde yapılacağı açıklanan yeni tel duvarın inşasına da Ferecik bölgesinde başlandığı bildirildi. Meriç Sınırı’na (Evros) metal çit inşaatı yapımına başlandı. Göçmenlere yönelik inşa edilen çitlerin temel atma törenine Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in katılacağı ifade edildi.

TEL DUVAR İNŞAATI TÖRENLE BAŞLIYOR

Metal çitin, mevcut çit gibi sürekli olmayacağı, ilk 9 km’lik bölümü Ferecik’in Petalo bölgesine; sonraki 15 km’nin ise Çirozi alanını kapsayacak şekilde 2,5 km de Nea Egnatia bölgesine yerleştirileceği belirtildi.

Başbakan Miçotakis ziyareti öncesinde bölgeye gelen Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, bölgedeki bazı askeri birliklerin hazırlık ve eğitim durumunu teftiş etti, daha sonra da metal çitin yapımına başlanan sınır boyuna geçerek çalışmaları yakından izledi. Öte yandan Atina yönetimi, Meriç (Evros) sınır bölgesine, olası toplu göçmen akınlarına karşı kullanmak üzere, taşınabilir, güçlü ses dalgaları yayabilen iki yeni cihaz yerleştirmişti.

<p>Editör:</p><p><a href='#0'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</a></p><p>İYİ Parti'li Buğra Ka

27 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbullular güne sisle başladı

Her gün bir diş sarımsak yutmanın faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir