• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
16 Şubat 2021 Salı 08:27 | Son Güncelleme:

Meksikalı Güzellik Kraliçesi Laura Mojica Romero, insan kaçırma suçlamasıyla cezaevine gönderildi

Meksikalı Güzellik Kraliçesi Laura Mojica Romero, insan kaçırma suçlamasıyla cezaevine gönderildi

Meksikalı Güzellik Kraliçesi Laura Mojica Romero, insan kaçırma suçlamasıyla cezaevine gönderildi. 25 yaşındaki güzellik kraliçesi 50 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Meksika Güzellik Kraliçesi Laura Mojica Romero, bir insan kaçırma çetesine üye olduğu şüphesiyle tutuklandı.

NTV'nin haberine göre Meksika Güzellik Kraliçesi Laura Mojica Romero, bir insan kaçırma çetesine üye olduğu gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine gönderildi. 25 yaşındaki güzel, suçlu bulunması halinde 50 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Romero, ilk olarak Miss Earth Oaxaca 2015 tacını takarak ülkesinde adından söz ettirmişti. Meksika'da düzenlenen bölgesel güzellik yarışmasında Miss Oaxaca 2018 seçilmesinin ardından, Kolombiya'da düzenlenen yarışmada 2020 Uluslararası Kahve Kraliçesi tacını takmıştı.

Güzellik yarışmalarında derece almasının ardından taçlı fotoğrafları sosyal medyada popüler hale gelen Romero'nun, bu defa polis merkezinde çekilen 'şüpheli' fotoğrafı dolaşıma girdi. Meksikalı savcılar tarafından yayınlanan fotoğraflar, Romero'nun yanında diğer yedi şüphelinin görüntülerini de içeriyor.

Tutuklanan üç kadın ve beş erkekten biri olan Romero, Meksika'nın doğusundaki Veracruz eyaletindeki müfettişler tarafından yapılan açıklamada, yalnızca ilk adı Laura' ile çağrıldı. Açıklamada, güzellik kraliçesi, "insan kaçırma konusunda uzmanlaşmış bir suç örgütünün iddia edilen sekiz üyesinden biri" olarak nitelendirildi.

İnsan kaçırma soruşturması devam ederken, aralarında Romero'nun da olduğu şüpheliler iki aydır tutuklu bulunuyor.

"GÜZEL BİR YÜZDEN DAHA FAZLASIYIM"

Model Romero, Miss Oaxaca zaferinin ardından Ocak 2019'da verdiği bir röportajda kendisini "güzel bir yüzden daha fazlası" olarak tanımlamıştı.

İşletme mezunu olan Romero, önceliklerinin kadına yönelik şiddet sorununu çözmek olduğunu söylemişti.

Yarışmalarda akıcı İngilizce konuşmasıyla öne çıkan Romero, Meksika'da meme kanseri ve lösemiye karşı mücadelede bir sözcü olarak tanımlanmıştı.

<div><br></div><p><br></p>

28 Şubat'tan akılda kalanlar

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek