• $8,0967
  • €9,7717
  • 460.463
  • 1377.23
30 Mart 2021 Salı 16:28 | Son Güncelleme:

Meksika'da polisler gözaltına alırken bir kadının boynunu kırdı

Meksika'da polisler gözaltına alırken bir kadının boynunu kırdı

Meksika'nın EL Salvador kentinde bir polis memurunun sığınmacı bir kadını gözaltına alırken şiddet uygulayıp boynunu kırdığı görüntüler ülke gündeminde büyük yankı uyandırdı. Cinayeti işleyen dört polis memuru hakkında cinayet soruşturması başlatıldığı öğrenildi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Meksika'nın El Salvador kentinde mülteci olarak yaşayan Victoria Esperanza Salazar Arriaza adlı kadın polis memurları tarafından gözaltına alınırken orantısız şiddete maruz kalarak hayatını kaybetti.

Hürriyet'te yer alan habere göre, olaya dair sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, bir polis memurunun Arriaza'nın sırtına bastığı görülürken, memurların kadının bedenini sürükledikleri anlar yer alıyor.

Pazartesi öğleden sonra hayatını kaybeden Arriaza'nın ölüm nedeninin boyun ve omurgasında zedelenmeye bağlı olduğu açıklandı.

Ülke gündemini sarsan cinayetle ilgili açıklama yapan Tulum belediye başkanı Victor Mas Tah şehrin polis şefinin görevinden alındığını açıkladı.

BAŞKAN ÜZÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞTI

Meksika Devlet Başkanı Obrador, bugün cinsiyet eşitliği forumunda yaptığı konuşmada, 'Ariazza acımasızca muamele gördü ve öldürüldü. Bu durum bizi üzüntüye ve acıya boğdu. Bu durumdan utanç duyduk. Arriaza'nın akrabalarına, Salvadorlu ve Meksikalı kadınlara, dünya kadınlarına, herkese, erkeklere ve kadınlara, sorumluların cezalandırılacağını söylemek istiyorum' ifadelerini kullandı.

Victoria Esperanza Salazar Arriaza'nın polis şiddetiyle öldürülmesinin ardından yüzlerce kadın El Salvador sokaklarında toplanarak yaşanan olaya tepki gösterdi.

<p class='MsoNormal'>Peki, yıllık izin ne zaman ücrete dönüşür? Kıdemi çok olan işçinin izni de çok

Yıllık izin ne zaman ücrete dönüşür?

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi