• $9,2286
  • €10,7725
  • 528.298
  • 1432.8
21 Ağustos 2021 Cumartesi 23:02 | Son Güncelleme:

Mavi boncuğa devam

Mavi boncuğa devam

Taliban, direnişçi grupların toplandığı Pençşir'deki komutan Ahmed Mesud'a görüşme için heyet gönderdi. Örgüt, Kabil Belediye Başkanı'na da ‘Görevine devam et' çağrısı yaptı.

Kabil'in Taliban'ın eline geçmesinden sonraki ilk Cuma günü, Taliban karşıtı silahlı grupların konuşlandığı Pençşir Vadisi'ndeki durum belirsizliğini korurken Taliban, tarihi lider Ahmed Şah Mesud'un oğlu Ahmed Mesud liderliğindeki muhalefet ile görüşmek üzere bir heyeti bölgeye gönderdiği bildirildi. Öte yandan Kabil Belediye Başkanı Muhammed Davud Sultanzoy, Rus yayın organı RT'ye verdiği demeçte Taliban'dan kendisine görevine devam etmesi gerektiğini bildiren bir telefon aldığını açıkladı. Afganistan'a giriş ve çıkışlar dışında her şeyin hızla " normale döndüğünü " gözlemlediğini söyleyen Sultanzoy, "Şehirde her şey hızla normale dönüyor. Son 20 yılda işler çok değişti.Her iki taraf da aklı, azmi ve milli çıkarları birinci planda tutmalı" dedi.

Direniş 3 bölgeyi ele geçirdi

Afganistan Ordusu'ndan geri kalan askerler, Taliban'a teslim olmayan Bağlan vilayetindeki Afgan Savunma Bakanı General Bismillah Mohammadi önderliğinde direnişini sürdürüyor. Afgan direnişçiler, Kabil'in kuzeyindeki üç kasabayı ele geçirdiklerini ve 60 Taliban militanını öldürdüklerini iddia etti. Yerel güçlerin, Cuma günü Bağlan vilayetindeki Pul-e-Hesar, Deh-e-Salah ve Banu ilçelerini geri aldığı ifade edildi.

<p>Bu görüntüler Dışişleri Bakanı  Çavuşoğlu'nun ailesine ait değil gazeteci Barış Yarkadaş'ın buna

CHP'nin çamur at stratejisi

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor