• $7,5049
  • €9,0572
  • 443.08
  • 1549.18
02 Ekim 2020 Cuma 18:50 | Son Güncelleme:

Macaristan'dan Azerbaycan'a destek: Toprak bütünlüğünü ve egemenliğini destekliyoruz

Macaristan'dan Azerbaycan'a destek: Toprak bütünlüğünü ve egemenliğini destekliyoruz
AA

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Szijjarto'nun yaptığı açıklamada, Macaristan'ın, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini desteklediği bildirildi.

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, ülkesinin Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini desteklediğini açıkladı.

AA'nın aktardığı habere göre, Szijjarto, Macaristan'a resmi ziyarette bulunan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Dağlık Karabağ'daki duruma ve Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerine yönelik açıklamalarda bulundu.

"AZERBAYCAN'IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ VE EGEMENLİĞİNİ DESTEKLİYORUZ"

Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini desteklediklerini kaydeden Szijjarto, şunları dedi:

"Biz uluslararası hukuk kapsamında Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini destekliyoruz. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu eş başkanları görüşmelerinde bir netice elde edilmesini umuyoruz."

VİZE SERBESTİSİ MESELESİ

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, aralık ayında AB ve Türkiye arasında vize serbestisi konusunun görüşüleceği şeklindeki açıklamasını da değerlendiren Szijjarto, şu  şekilde konuştu:

"AB, vize muafiyeti almak isteyen ülkeler için şartlarını açık bir şekilde belirliyor. Bir ülke şartları yerine getirdiğinde vize muafiyeti sağlanmalı diye düşünüyorum. Ama şartları yerine getirse bile vize muafiyeti verilmeyeceği düşünülen ülkelere boşuna şartlar öne sürülmemeli. Aynı şekilde bütün şartları yerine getiren ülkelere ek şart sunmamalıyız. Bu doğru değil."
<p>Peki, 65 yaş ve engelli maaşlarına ne kadar zam yapıldı? Çalışma hayatı ne zaman normale dönecek?

65 yaş ve engelli maaşlarına ne kadar zam yapıldı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bu besin vücuttaki tüm iltihabı kurutuyor!

Eğil Kalesi ve kral mezarları UNESCO yolunda