• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
25 Kasım 2020 Çarşamba 15:06 | Son Güncelleme:

Listede Türkiye de var: BAE'den vizeleri askıya alma kararı

Listede Türkiye de var: BAE'den vizeleri askıya alma kararı
AA

BAE, 18 Kasım'dan itibaren aralarında Türkiye dahil 13 ülkenin yer aldığı vatandaşlara yeni vize verilmesini bir sonraki duyuruya kadar askıya aldı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 18 Kasım'dan itibaren aralarında Türkiye ve 8 Arap ülkesinin de yer aldığı 13 ülkenin vatandaşlarına yeni vize verilmesini bir sonraki duyuruya kadar askıya aldığını açıkladı.

AA'da yer alan habere göre, Dubai Havaalanı Serbest Bölge Yönetimi "Dafza" tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Yemen, Suriye, Irak, Libya, Afganistan, Pakistan, Somali, Lübnan, Kenya, Tunus, Cezayir, Türkiye ve İran vatandaşlarına vize verilmesi askıya alındı.

AA muhabirine konuşan Dafza çalışanları alınan kararı doğrularken, bilgi eksikliği olduğunu ve söz konusu ülkelerden gelen bireysel taleplerin ayrı ayrı ele alınacağını aktardı.

Açıklamada askıya alma kararı için bir sebep belirtilmezken, 18 Kasım'da uygulamaya giren kararın ne zaman sona ereceği hakkında bilgi verilmedi.


Haberin Özeti

Birleşik Arap Emirlikleri, 18 Kasım'dan itibaren aralarında Türkiye'nin de olduğu 13 ülkenin vatandaşlarına yeni vize verilmesini bir sonraki duyuruya kadar askıya aldı. Karara herhangi bir gerekçe gösterilmedi.

BAE'NİN VİZE VERMEYECEĞİ ÜLKELER
• Afganistan, Cezayir, Irak, İran, Kenya, Libya, Lübnan, Pakistan, Somali, Suriye, Tunus, Türkiye, Yemen
<p>Peki, Ankara  kulislerinde neler yaşanıyor? CHP’de neler yaşanıyor? Millet İttifakı dağılıy

Siyasette neler konuşuluyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Şuşa ziyaretinden kareler

Başkan Erdoğan, Milli Saraylar Resim Müzesi Açılış Programı'na katıldı