• $8,1043
  • €9,7257
  • 460.802
  • 1377.23
28 Şubat 2019 Perşembe 16:19 | Son Güncelleme:

Kushner Ankara ziyaretinden sonra Suudi Arabistan'a giderek Prens Selman ile görüştü

Kushner Ankara ziyaretinden sonra Suudi Arabistan'a giderek Prens Selman ile görüştü

ABD Başkanı Donald Trump'ın Başdanışmanı Jared Kushner, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrası ilk defa Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya geldi.

(TM Dijital Haber Merkezi)

ABD Başkanı Donald Trump'ın Başdanışmanı ve aynı zamanda damadı olan Jared Kushner, Ankara'daki temaslarının ardından Suudi Arabistan'a giderek Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile bir araya geldi.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda Suudi yetkililerce vahşice öldürülmesinin ardından iki isim ilk defa bir yüzyüze görüştü.
Beyaz Saray'dan ikili görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, ABD ve Suud Arabistan arasındaki iş birliğinin artırılması ve İsrail-Filistin sorununun çözüme kavuşturulması konularının masaya yatırıldığı belirtildi.

Açıklamada ek olarak , "Ekonomik yatırım yoluyla tüm bölgenin durumunun iyileştirilmesi de görüşüldü." ifadelerine yer verildi.

Muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı 2 Ekim 2018'de Suudi yetkililer tarafından vahşi bir şekilde öldürülmüştü. Katillerin Suudi Arabistan'dan geldikleri ve Veliaht Prens İbn Selman'a çok yakın isimler olduğu ortaya çıkmıştı. ABD Kongresi başta olmak üzere çok sayıda ülke Muhammed bin Selman'ı cinayetten sorumlu tutmuştu.

<h3>'AYNI FİKİR VE GÖRÜŞ SAHİPLERİ AYNI SİYASİ PARTİNİN UZANTILARI DÜN NE YAPIYORLARSA BUGÜNDE ONU Y

İftira atarak yapılmak istenen ne?

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi