• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
06 Ocak 2021 Çarşamba 11:54 | Son Güncelleme:

Bir ülke bu dramı konuşuyor! Kovid-19 hastası kadın oksijen maskesini çıkararak kızlarıyla vedalaştı

Bir ülke bu dramı konuşuyor! Kovid-19 hastası kadın oksijen maskesini çıkararak kızlarıyla vedalaştı
DHA

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölmek üzere olan yaşlı kadın kızlarıyla konuşabilmek için oksijen maskesini çıkardıktan hemen sonra yaşamını yitirdi. Anabel Sharma, "Annem konuşmaya çalışıyordu. Tek duyabildiğim 'yıkılma' ve 'ölmeye hazırım' sözleriydi. Ben ağlıyordum, oysa annem o kadar cesurdu ki" diye konuştu.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgınında üst seviyeye çıkan İngiltere'de hastanede yaşanan dram ülkeye damga vurdu.

DHA'da yer alan habere göre, Leicestershire bölgesinde yaşayan 3 çocuk annesi Anabel Sharma (49), koronavirüs nedeniyle aynı gün hastaneye yatırıldığı ve kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden 76 yaşındaki annesi Maria Rico ile yoğun bakım odasında el ele tutuştukları son anlarını paylaştı.

SON SÖZÜ "YIKILMA, ÖLMEYE HAZIRIM"

Anabel Sharma, "Annem konuşmaya çalışıyordu. Tek duyabildiğim 'yıkılma' ve 'ölmeye hazırım' sözleriydi. Ben ağlıyordum, oysa annem o kadar cesurdu ki" diye konuştu. 

Yaşlı kadın ayrıca Anabel ve odaya koruyucu giysilerle girmesine izin verilen kız kardeşi Susana ile konuşabilmek için oksijen maskesini çıkardı. Rico, kısa süre sonra hayatını kaybetti. 

Annesini Kovid-19'a kurban veren Sharma, insanları, kurallara uymamaları dahilinde sevdikleri birini kaybedebilecekleri konusunda uyarıda bulundu. Kızı Sharma ve onun ailesiyle aynı evde yaşayan Rico'nun, torunlarından birinin koronavirüs kapmasıyla Covid-19'a yakalandığı belirtildi. Sharma ve annesi Rico'nun aynı gün kentteki hastaneye yatırıldığı belirtildi. 


Haberin Özeti

Koronavirüsün son derece şiddetli bir şekilde yaşandığı İngiltere'de ülke gündemine oturan acıklı bir olay yaşandı.

DETAY
• Ölmek üzere olan yaşlı kadın, kızlarıyla konuşabilmek için oksijen maskesini çıkardıktan hemen sonra yaşamını yitirdi.
• Kızı Anabel Sharma, "Annem konuşmaya çalışıyordu. Tek duyabildiğim 'yıkılma' ve 'ölmeye hazırım' sözleriydi. Ben ağlıyordum, oysa annem o kadar cesurdu ki..." dedi.
<p>CHP’nin yayın organı Halk TV’de program sunan Özlem Gürses MHP lideri Devlet Bahçeli&

Sağlık Bakanlığından Halk TV sunucusu Özlem Gürses'e yalanlama: Öyle bir personelimiz yok

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Soğuk havaların etkisini arttırdığı Erzincan'da, Girlevik Şelalesi dondu

Yeni nesil 3 Fırtına obüsü Akar'ın katıldığı törenle TSK'ya teslim edildi