• $7,3878
  • €8,9791
  • 444.681
  • 1579.02
07 Ocak 2021 Perşembe 12:50 | Son Güncelleme:

Kongre işgalinde dikkatleri üzerine çekmişti: Boynuzlu adamın kim olduğu ortaya çıktı

Kongre işgalinde dikkatleri üzerine çekmişti: Boynuzlu adamın kim olduğu ortaya çıktı
Aksam.com.tr

ABD Kongre binasının işgali sürecinde tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken boynuzlu ve yüzü boyalı adamın, Q Shaman olarak bilinen Jake Angeli olduğu anlaşıldı.

ABD Kongre binasını işgal eden Trump destekçileri arasında en çok dikkat çeken kişi, boynuzlu ve kürklü başlığı bulunan adam oldu. Tüm dünyanın endişeli gözlerle izlediği şiddet olaylarında öne çıkan kişinin kim olduğu ortaya çıktı.

Aksam.com.tr’nin Arizona Republic’ten aktardığı habere göre, dövmeleri, boyalı yüzü ve Viking başlığı kullanan ismin, “Q(anon) Shaman” olarak bilinen Jake Angeli olduğu açıklandı.

QAnon hareketine bağlı

İlk olarak 2017 yılında duyulan ve Trump’ın “kötülere karşı gizli bir savaş yürüttüğünü” öne süren komplo teorileri üzerine kurulu QAnon hareketine bağlı olan Jake Angeli, 2020 yılında verdiği bir röportajda şunları kaydetmişti:

“Kürklü ve boynuzlu başlığım, yırtık pantolonum ve boyalı yüzümle geziyorum. Bu sayede insanların dikkatlerini çekerek onlarla QAnon ve diğer gizli kalmış önemli bilgiler hakkında konuşabiliyorum.”

Haberin Özeti

ABD Kongre binasının işgali sürecinde tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çeken boynuzlu ve yüzü boyalı adamın, Q Shaman olarak bilinen Jake Angeli olduğu anlaşıldı.

DETAY
• Angeli'nin, Trump'ın “kötülere karşı gizli bir savaş yürüttüğünü” öne süren komplo teorileri üzerine kurulu QAnon hareketine bağlı olduğu öğrenildi.
<p>Futbolda sıcak gelişmeleri ve merak edilen başlıkları Akşam Gazetesi Spor Editörü Tamer Ayeri, yo

Muslera'nın dönüşü Galatasaray'a ne katar?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! İşte o detaylar...

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldı