• $8,4564
  • €10,2719
  • 499.984
  • 1441.33
05 Mayıs 2021 Çarşamba 07:12 | Son Güncelleme:

Kolombiya Devlet Başkanlığı sayfası Anonymous'un siber saldırısına uğradı

Kolombiya Devlet Başkanlığı sayfası Anonymous'un siber saldırısına uğradı

Kolombiya Devlet Başkanlığı ve Senatosunun internet sayfaları, bilgisayar korsanı grubu Anonymous'un siber saldırısına uğradı. Anonymous, ordunun sitesini de geçici süreliğine bloke etti.

Bilgisayar korsanı grubu Anonymous, Kolombiya'da devlet başkanlığı ve senatonun internet sayfalarına siber saldırı düzenledi.

AA'nın Kolombiya basınına dayandırdığı haberinde, siber korsanların çeşitli araçlarla devre dışı bıraktığı başkanlık ve Senato hesaplarına giriş yapılmak istendiğinde, ekranda "bu siteye erişilemez" yazısı görüldü.

Devletin diğer önemli kurumlarının sayfalarına da saldıran Anonymous, ordunun sitesini geçici süreliğine bloke etti.

Anonymous, Kolombiya'da 6 gündür devam eden vergi reformu karşıtı gösterilerde 19 kişinin hayatını kaybetmesi, 800'den fazla kişinin yaralanmasından sonra başkanlık sayfasına saldırı niyeti olduğunu kamuoyuna açıklamıştı.

- ULUSAL GREV ÇAĞRISI

Kolombiya'da 28 Nisan'da sendikalar, yerel topluluklar, öğrenci grupları ve çeşitli muhalif kesimlerin "ulusal grev" çağrısıyla başlayan vergi reformu karşıtı gösteriler, başta sakin ve barışçıl geçerken, sonrasında şiddetli olaylara sahne olmuştu.

Başkent Bogota başta olmak üzere Medellin, Cali, Baranquilla, Cartagena ve Valle de Cauca dahil 50'den fazla kentte sokağa çıkan binlerce kişi, bir kez daha hükümetin yeni reform tasarısını protesto etmişti.

Otobüs, durak, banka ve alışveriş merkezlerinin zarar gördüğü ülke genelinde birçok kentte sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

  • Kolombiya Devlet Başkanlığı internet sayfasına sibel saldırı
  • Kolombiyada siber saldırı
  • bilgisayar korsanı grubu Anonymous
<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi