• $9,4483
  • €10,9914
  • 547.354
  • 1509.32
25 Eylül 2021 Cumartesi 10:10 | Son Güncelleme:

Köle hashtagleri aylarca yayınlandı

Köle hashtagleri aylarca yayınlandı

Facebook üzerinden 2019 yılında Ortadoğu kökenli kadın köle ticareti yapıldığının ortaya çıkmasının ardından konuyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Wall Street Journal'ın (WSJ) yayınladığı Facebook'un şirket içi raporları, 2019 yılında BBC'nin Instagram benzeri uygulamalar üzerinden köle satıldığını ortaya çıkarmış, ardından Facebook'un, Apple'dan uygulama mağazasından çıkartılma uyarısı aldığı anlaşılmıştı. Uygulama mağazaları Apple ve Google'ın haber yayınlandıktan sonra Facebook'u uyardığı, Facebook'un da Arapça hashtagler altında aylarca izin verdiği köle ticareti sayfalarını kaldırdığı öğrenildi.

Salesforce'un CEO'su ve Time dergisinin sahibi olan teknoloji milyarderi Marc Benioff, "Facebook, Amerika ile ilgili yanlış olan her şeydir" açıklamasını yaptı. Benioff, "Facebook'un dünyayı nasıl etkilediğine bakın: siyasi süreçlerden, iklim krizine ve pandemiye tüm önemli başlıklarda sorunlar güvensizliğe dayanıyor ve bu güvensizliği sosyal medya şirketleri yaratıyor" değerlendirmesinde bulundu.

<p>Gençler nöbet tutuyor. Sürücüleri  uyarıyorlar. İstanbul Arnavutköy'de uçuran kasis sürücülere zo

Arnavutköy'de uçuran kasis

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a geldi

WhatsApp 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda desteklenmeyecek

Mersin Uluslararası Limanı'nda 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi