• $7,6256
  • €8,8998
  • 458.099
  • 1119.56
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
17 Eylül 2020 Perşembe 02:00 | Son Güncelleme:

Kıyamet alameti gibi! Gökten yüz binlerce kuş ölüsü yağdı

Kıyamet alameti gibi! Gökten yüz binlerce kuş ölüsü yağdı

3 ABD'de yüz binlerce göçmen kuş ölü bulundu, biyologlar nedenini araştırıyor: “Yüzbinlerce ve belki milyonlarca ölü kuş var. Nedeni orman yangınları veya iklim krizi olabilir.

ABD’nin New Mexico Eyalet Üniversitesi’ndeki biyologlar, eyalet genelinde son 1 ayda yüz binlerce göçmen kuşun neden ölü bulunduğunu bulmaya çalışıyor. Kuşların ölümüne neden olduğu düşünülen faktörlerden biri, Kaliforniya ve diğer Batı eyaletlerinde ortaya çıkan ve kuşları erken göçe zorlamış olabilecek orman yangınları. CNN’e konuşan Profesör Martha Desmond, “İklim krizi de bunda rol oynuyor. ABD’de 1970’ten beri 3 milyar kuşu kaybettik” dedi. Ayrıca bazı kuşların göç yollarını değiştirmek zorunda kaldığı, diğerlerinin de dumanı soluduğu ve akciğer hasarı aldığı düşünülüyor.

TUHAF DAVRANIŞLAR

Aralarında ötleğenlerin, serçelerin, karatavukların da yer aldığı ölü göçmen kuşlar, Colorado, Teksas ve Meksika’da da bulunuyor. Bölge sakinleri ve biyologlar kuşların ölmeden önce tuhaf davrandıklarını bildirdi. Örneğin, normalde çalılarda ve ağaçlarda görülen kuşlar, yerde yiyecek ararken ve böcekleri kovalarken tespit edildi. 

351 CARETTA CARETTA KIYIYA VURDU

Meksika’da ise 137 deniz aslanı ölüsünün sahile vurduğu bölgede yıl başından bu yana 351 caretta caretta ölüsü bulundu. Ağların deniz kaplumbağalarının ölmesinin temel nedenlerinden biri olduğuna işaret edildi.

<p>Görüntülerde, tatilci Çağlar Özbakır'ın otomobilinin yanında duran araçtan Fethiye Belediye Başka

CHP'li Belediye Başkanının zorbalık görüntüleri ortaya çıktı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sonbaharda yetişen balkon çiçekleri

Yer bilimciler Kula-Salihli UNESCO Global Jeoparkı'nda buluşacak