• $8,29
  • €10,1054
  • 490.543
  • 1452.65
29 Haziran 2020 Pazartesi 17:12 | Son Güncelleme:

Kırmızı bülten çıkarıldı: İran'dan Trump için tutuklama emri

Kırmızı bülten çıkarıldı: İran'dan Trump için tutuklama emri

İran, General Kasım Süleymani'nin öldürülmesinde rolü olan Trump ve diğer şahıslar hakkında tutuklama kararı çıkardı. Yakalama kararı kırmızı bülten ile INTERPOL'e de bildirildi. INTERPOL ise İran'ın talebini reddetti.

Aksam.com.tr'nin Express.co.uk'tan aktardığı habere göre, Tahran Savcısı Ali El-Kasi Mehr tarafından yapılan açıklamada, ABD ve diğer hükümetlerin siyasi ve askeri yetkilileri de dahil olmak üzere General Süleymani'nin öldürülmesine karışan 36 kişinin belirlendiği açıklandı.

El-Kasi Mehr, "Bu terör saldırısında parmağı olan ABD’li ve diğer devletlerin siyasi ve askeri yetkilileri belirlendi" açıklamasında bulundu.

Tahran savcısı, "Verilen yakalama kararı kırmızı bülten ile INTERPOL'e bildirildi" ifadesini kullandı.

"TRUMP LİSTENİN BAŞINDA"

El-Kasi Mehr, "Listenin başında ABD Başkanı Donald Trump yer alıyor ve başkanlık süresi sona erdikten sonra bile adli takip kararı devam edecek" ifadelerini kullandı.

INTERPOL'DEN İRAN'A RET

Interpol sözcüsü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Interpol kurumunun kurallarının 3’üncü maddesi uyarınca, Interpol’ün siyasi, askeri, dini veya ırksal nitelikte herhangi bir müdahale veya faaliyette bulunması kesinlikle yasaktır. Bu nedenle, bu tür talepler genel sekreterliğe gönderilirse, Interpol tarafından dikkate almayacaktır” dedi.

<p>Peki, muafiyet  kapsamındaki işçiler bayramda çalışmaları halinde çalıştıkları günler için ek  üc

Arife ve bayramda çalışan ne kadar ücret alır?

Tunceli'de 'koca engerek' görüldü

Gaziantepli baklavacıları bayram telaşı sardı

Kebap testileri salgın döneminde kumbaraya dönüştü