• $8,0018
  • €9,5357
  • 465.106
  • 1320.98
27 Mart 2020 Cuma 15:24 | Son Güncelleme:

Kırgızistan salgın nedeniyle mali yardım talebinde bulundu

Kırgızistan salgın nedeniyle mali yardım talebinde bulundu
AA

Birçok ülke yeni tip koronavirüsün (Kovid-19)ekonomik etkilerinden en az hasarla kurtulmak için mücadele ediyor. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, salgınının ekonomiye ve bütçeye muhtemel etkilerini en aza indirmek için uluslararası kuruluşlara mali yardım için başvurdu.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Avrupa Birliği, Dünya Bankası, Avrupa Yapılandırma ve Kalkınma Bankası ve Asya Kalkınma Bankası bölge ve ülke temsilcileri ile ayrı ayrı görüşen Cumhurbaşkanı Ceenbekov, Kovid-19 salgını nedeniyle uluslararası kurumlardan mali destek istedi.

Kovid-19 salgınının ekonomiyi olumsuz etkilediğini vurgulayan Ceenbekov, bütçedeki ana kalemleri ödeyememe riskinin bulunduğunu, halk sağlığı, gıda güvenliği ve Kovid-19'a karşı alınan önlemlerin uygulanması ile ilgili acil finansmana ihtiyaç duyulduğunu aktardı.

Dün, Uluslararası Para Fonunun, salgın nedeniyle ortaya çıkan krizle mücadele için Kırgızistan'a yaklaşık 120 milyon 900 bin dolar tutarında mali destekte bulunacağı bildirilmişti.

AA

<p>360 ekranlarında, hafta içi her sabah 09.30'da canlı yayınlanan “Doktorum Yanımda” pr

Canlı yayında duygulandıran Öğretmenler Günü mesajı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Güneşten uzak kalanlar için D vitamini içeren besinler

Doğanın şaşırtıcı kamuflaj ustaları