• $9,2849
  • €10,7627
  • 527.57
  • 1409.56
12 Ekim 2021 Salı 10:19 | Son Güncelleme:

Kim ABD yönetimine yüklendi... "İstikrarsızlıktan ABD sorumlu"

Kim ABD yönetimine yüklendi... "İstikrarsızlıktan ABD sorumlu"
Aksam.com.tr - Çeviri: Hasan Selçuk Turan

Son zamanlarda test ettiği silahlarla gündemden düşmeyen Kuzey Kore'nin lideri Kim Jong Un, partisinin kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamındaki "Kendini Savunma 2021" sergisinde konuştu. Kim, Bölgedeki istikrarsızlığın sebebinin Biden yönetimi olduğunu söyledi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, yarımadadaki gerilimlerden ABD'yi sorumlu tuttu.

Aksam.com.tr'nin Bangkok Post'tan aktardığı habere göre, Kim döneminde hızlı ilerleme kaydeden nükleer silahları ve balistik füze programları nedeniyle çok sayıda uluslararası yaptırım altında olan Pyongyang, ABD'nin istikrarsızlığın "temel nedeni" olduğunu söyledi.

Pyongyang ABD işgaline karşı korunmak için cephaneliğine ihtiyacı olduğunu söyleyerek 2017'de ABD kıtasının tamamına ulaşabilen ve bugüne kadarki en güçlü nükleer patlamasını gerçekleştiren füzeleri test etmişti.

Ülkede, İktidardaki İşçi Partisi'nin kuruluş yıldönümü anmalarının bir parçası olan "Kendini Savunma 2021" sergisinde akrobasi uçuşları ve dövüş sanatları gösterileri yer aldı. Burada bir konuşma yapan Kuzey Kore lideri, Biden yönetiminin birkaç kez Kuzey Kore'ye karşı düşmanca bir niyeti olmadığını ifade etmesine cevaben "Buna inanan insanlar veya ülkeler olup olmadığını çok merak ediyorum. Bunun düşmanca olmadığına inanmak için eylemlerinin hiçbir sebep yok" dedi.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi