• $9,3131
  • €10,8555
  • 530.841
  • 1429.85
23 Kasım 2018 Cuma 17:38 | Son Güncelleme:

Katil İsrail güçleri Batı Şeria'da biri İtalyan 4 kişiyi yaraladı

Katil İsrail güçleri Batı Şeria'da biri İtalyan 4 kişiyi yaraladı

İşgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto eden göstericilere müdahale eden katil İsrail güçleri, aralarında İtalyan bir kadın aktivist ile Filistinli bir çocuğun da bulunduğu 4 kişiyi yaraladı.

Batı Şeria'nın Nablus kentine bağlı Kafr Kaddum köyünde düzenlenen gösterilere katil İsrail güçleri göz yaşartıcı gaz ve plastik mermilerle müdahale etti. Filistinli göstericiler ise katil İsrail'in askerlerine taş atarak karşılık verdi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre katil İsrail güçlerinin müdahalesinde aralarında İtalyan bir kadın aktivist ile Filistinli bir çocuğun da bulunduğu 4 kişi yaralanırken çok sayıda gösterici de atılan gazdan etkilenerek zor anlar geçirdi.

Filistin'de 2000 yılında patlak veren Aksa İntifadası'nın (2. İntifada) ardından katil İsrail yönetimi, 2002 yılında "güvenlik" gerekçesiyle Batı Şeria ile katil İsrail arasına Ayrım Duvarı inşasına başlamıştı. Ayrım Duvarı nedeniyle Batı Şeria'daki 3 milyona yakın Filistinli, işgal altındaki Doğu Kudüs ve katil İsrail'in topraklarına geçemiyor.

Ayrım Duvarı ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri inşasına karşı her hafta cuma günü düzenlenen gösterilere katil İsrail'in askerleri gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gaz ve bazen tazyikli atık suyla müdahale ediyor

(AA)

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Başkan Recep Tayip Erdoğan'a Angola ziyaretinde  eşlik eden eşi

“Geleceği kadınlar belirleyecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu