• $8,6848
  • €10,3781
  • 497.982
  • 1404.79
09 Mayıs 2021 Pazar 09:20 | Son Güncelleme:

Katar'dan İsrail mesajı: Her türlü rolü oynamaya hazırız

Katar'dan İsrail mesajı: Her türlü rolü oynamaya hazırız
AA

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, "İsrail'in saldırılarını durduracak her türlü rolü oynamaya hazırız" açıklamasında bulundu.

İsrail güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarına değinen Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, ülkesinin, "İsrail güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarını durduracak her türlü rolü oynamaya hazır" ifadesinde bulundu.

AA'nın Filistin haber ajansı WAFA'ya dayandırdığı haberine göre Temim, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı telefonla arayarak, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da yaşananlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Ülkesinin, Kudüs'te varoluş mücadelesi veren ve haklarını geri kazanmak için çalışan Filistin halkının yanında olduğunu vurgulayan Şeyh Temim, "Katar, İsrail'in saldırılarını durduracak ve Filistin halkına yönelik zulmü sonlandıracak her türlü rolü oynamaya hazırdır." ifadesini kullandı.

Şeyh Temim ayrıca, Filistinlilerin birlik olmasının ve bu saldırılara karşı koymak için ulusal birlik hükümetinin kurulmasının önemine işaret etti.

Filistin Devlet Başkanı Abbas ise Kudüs'te yaşanan son gelişmelere dair Temim'e bilgi verdi ve ulusal birliğin sağlanması konusunda onunla aynı görüşü paylaştığını dile getirdi.

İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi artırıyor.

  • katar israili son dakika
  • Katar Emiri Temim
  • israil mesajı
<p>Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin, uzun süredir aşk yaşadığı Marcus Aral ile ilişkisini noktal

Marcus Aral, Şevval Şahin'in yeni sevgilisi Kerem Kamışlı'yı denize attı!

Adana'da suç örgütü soruşturmasında 32 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Türkiye'de bir ilk! İstanbul Havalimanı'nda hizmet vermeye başladı

Bakan Akar, TSK'nın komuta kademesi ile 2. Ordu Karargahı'nı ziyaret etti