• $8,0775
  • €9,6786
  • 461.585
  • 1408.14
28 Şubat 2019 Perşembe 11:33 | Son Güncelleme:

Kasım Süleymani: Esed babasına sarılan oğul gibiydi

Kasım Süleymani: Esed babasına sarılan oğul gibiydi

Esed rejiminin eli kanlı lideri Esed'in İran'a yaptığı sürpriz ziyaret hakkında konuşan Kasım Süleymani, " Beşşar Esed, babasından ayrı kalan bir oğul gibi dini lider Hamaney'e sarıldı." dedi.

TM Dijital Haber Merkezi

İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani, Esed rejiminin eli kanlı diktatörü Esed'in Tahran'a gerçekleştirdği sürpriz ziyaret hakkında yaptığı açıklamada, "Beşşar Esed, babasından ayrı kalan bir oğul gibi dini lider Hamaney'e sarıldı. Bu küçük bir şey değil." ifadelerine yer verdi.

İran'ın Kum şehrinde akşam saatlerinde açıklama yapan Halep Kasabı olarak da bilinen Kasım Süleymani, Filistin'de İsrail rejimine karşı Hizbullah olmasaydı bölgenin farklı koşullarda olacağını iddia etti.

Katil Esed, Pazartesi günü Tahran'a ani bir ziyaret gerçekleştirerek İran Dini Lideri Hamaney ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşmüştü. Sürpriz ziyaret dünya basınında geniş yer bulurken, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif bu gelişmenin ardından istifa ettiğini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Ruhani Ruhani ise Zarif'in istifasını kabul etmemişti.

<h3>TÜRKİYE DEAŞ İLE MÜCADELE KAPSAMINDA BAŞİKA'DA</h3><p>Başika'daki Türk Üssü'ne en son yapılan sa

Başika Saldırısı: Irak'ta neler oluyor?

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de