• $7,4841
  • €9,0202
  • 411.521
  • 1528.1
27 Mart 2020 Cuma 08:01 | Son Güncelleme:

Karantinada 'dijital' çöküş

Karantinada 'dijital' çöküş

Kovid-19 salgınına karşı ‘evde kal' çağrısına uyan milyonlarca insan, çareyi dijital platformlarda vakit geçirmekte buldu. Ancak yaşanan teknik problemler milyonlarca kullanıcıyı isyan ettirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelide karantina uygulaması sürüyor. Milyonlarca insan evde geçirdiği bu sürede dijital platformda vakit geçiriyor. Dün en çok tercih edilen çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, geniş çaplı teknik problemler yaşadı. Netflix, öğle saatlerinde erişim sorunları yaşandığını belirten şikayet bildirimleri almaya başladı.

UYGULAMADA ‘ERİŞİM HATASI’

ABD ve Batı Avrupa’daki Netflix kullanıcıları bugün platforma erişimle ilgili sorunlar yaşadıklarını bildirdi. Sorun bildiren yerler arasında Türkiye de vardı. Şikayeterin yaklaşık yüzde 41’inde platforma erişilemediği belirtildi. Şikayetlerini sosyal medya platformlarında da dile getiren kullanıcılar, “Error NSES-500” gibi hata mesajları aldıklarını belirtti. Netflix sözcüsü kesintinin yaklaşık bir saat kadar sürdüğünü ve sorunun çok hızlı bir şekilde çözüldüğünü belirtti. Yapılan açıklada “Rahatsızlıktan ötürü tüm kullanıcılarımızdan özür dileriz” ifadeleri yer aldı.

<p>Akşam TV'de yayınlanan Oğuzhan Bilgin ile Sosyal İşler programında bu hafta 28 Şubat Postmodern d

28 Şubat darbesinin sosyolojik boyutu nedir?

Çorumlu çiftçi tarlasında bulduğu göktaşından servet kazandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (03 Mart 2021)

Türklere özgü ilginç davranışlar