• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
14 Kasım 2020 Cumartesi 09:43 | Son Güncelleme:

Joe Biden ABD'ye yıllık 125 bin mülteci kabul edecek

Joe Biden ABD'ye yıllık 125 bin mülteci kabul edecek

Joe Biden, ABD'ye daha fazla mülteci kabul etmeyi planlıyor. Biden, yıllık mülteci sayısını 125 bine yükseltmek istediğini belirtti.

ABD başkanı seçilen Joe Biden, ülkedeki mülteci sayısını artırarak yıllık 125 bine çıkarmayı planladığını açıkladı.

Deutsche Welle Türkçe'de yer alan habere göre, Joe Biden ABD'ye alınacak mülteci sayısını artırmayı planlıyor. Biden Cizvit Mülteci Servisi (JRS) adlı yardım kuruluşunun 40. yıl dönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, ABD'nin alacağı mülteci sayısını yıllık 125 bine yükseltmeyi planladığını söyledi.

Biden açıklamasında, "Biden-Harris yönetimi Amerika'nın zayıfların korunması ve sığınmacıların haklarının savunulması için tarihi rolünü her yerde yeniden inşa edecek." ifadesini kullandı.

ABD'de sığınmacı ve mültecilere yardım konusunda başı dini kuruluşlar çekiyor. Ülkede sığınmacıların ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan dokuz kuruluştan altısı kiliselere bağlı.

ABD Başkanı Donald Trump görev süresi içinde ülkeye alınan mültecilerin sayısını azaltmış ve son olarak ülkeye alınacak mülteci sayısını yıllık 15 binle sınırlandırmak istediğini açıklamıştı. Eski Başkan Barack Obama döneminde ise bu sayısı yılda 110 bindi.

<p class='MsoNormal'>Kovid-19 ile mücadele eden birçok ülkede yürütülen aşı  çalışmaları umut vadede

Yerli aşıda son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayranları Bogota'daki berberlerde Maradona'nın portresini kafalarına kazıttı

Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde 2021 yılı için artış oranı belli oldu! 2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne kadar?