• $7,8938
  • €9,367
  • 462.861
  • 1314.25
16 Kasım 2020 Pazartesi 09:33 | Son Güncelleme:

Japonya ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Tokyo Olimpiyat Oyunları için kararlı

Japonya ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Tokyo Olimpiyat Oyunları için kararlı

Japonya ile Uluslararası Olimpiyat Komitesi, koronavirüs nedeniyle ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın 2021 yazında gerçekleştirilmei konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yazına ertelenmişti. Japonya ile Uluslararası Olimpiyat Komitesi ise oyunların "insanlığın virüsü yendiğinin göstergesi" olacağını savunarak, bu konudaki kararlılıklarını dile getirdi.

AA'da yer alan habere göre, Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, salgın sebebiyle oyunların martta bir yıl ertelenmesi sonrası Japonya’yı ilk kez ziyaret eden Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach’ı kabul etti.

Tokyo oyunlarının hazırlık sürecinin ele alındığı görüşmede konuşan Suga, "insanlığın virüsü yendiğinin göstergesi" olacağını savunarak, ülkesinin yaz oyunlarına ev sahipliği etmekte kararlılığını yineledi.

"ORGANİZASYONU DÜZENLEMEKTE KARARLIYIZ"

Suga, "İnsanlığın Kovid-19’u nasıl yendiğinin ve Japonya’nın Doğu Depremi sonrası yeniden ayağa nasıl kalktığının delili olarak dünyaya bu mesajı ulaştırmak için organizasyonu düzenlemekte kararlıyız." dedi.

Japonya'nın kararlılığına yönelik teşekkürlerini bildiren Bach ise organizasyon doğrultusunda iş birliğine hazır olunduğunu ve olimpiyatlar kapmasındaki spor faaliyetleri izlemek için seyircilerin müsabaka noktalarına kabul edileceğini inandığını belirtti.

"İNSANLIĞIN DAYANIŞMASI VE BÜTÜNLÜĞÜNÜN SEMBOLÜ OLABİLİR"

Turnuva süresine dek Kovid-19 aşısının üretilmesi halinde sporculara uygulanacağını belirten Bach, "Bu oyunlar, post-korona döneminde insanlığın dayanışması ve bütünlüğünün sembolü olabilir. İnsanlık şu an bir tünelde olabilir ancak olimpiyat meşalesi, bu tünelin ötesinde gözle görülür bir aydınlık olmasını istiyoruz. Eminim oyunlar seyircili oynanacaktır." diye konuştu.

Daha önce 24 Temmuz-9 Ağustos'ta yapılması planlanan ve salgın nedeniyle ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarının, geçtiğimiz martta 23 Temmuz-8 Ağustos 2021'de düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.

<p>Beşiktaş'ta kullandığı otomobille trafik kazası geçiren sosyal medya fenomeni Enes Batur Sungurte

Enes Batur'un kaza anı anbean güvenlik kamerasında!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından bugün hayat normale döndü

Kızılırmak nehri alarm veriyor