• $8,1982
  • €9,8883
  • 472.824
  • 1330.48
29 Haziran 2018 Cuma 16:49 | Son Güncelleme:

İtalya Cumhurbaşkanı Mattarella'dan, Erdoğan'a tebrik mesajı

İtalya Cumhurbaşkanı Mattarella'dan, Erdoğan'a tebrik mesajı

İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 24 Haziran seçimlerindeki zaferi nedeniyle tebrik etti.

İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'ndeki zaferi dolayısıyla kutladı.

Mattarella, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı görevine yeniden seçilmeniz vesilesiyle şahsım ve İtalyan halkı adına ülkeniz için refah, huzur ve istikrar temennilerim eşliğinde, sizlere en içten tebriklerimi iletmekten memnuniyet duyuyorum." ifadesini kullandı.

İtalya'nın, Türkiye'yi tarihsel bir ortak olarak gördüğüne işaret eden Mattarella, mesajında şunları kaydetti:

"Yoğun siyasi temasların da katkısıyla mükemmel seviyede olan karşılıklı ekonomik ilişkilerimizin birçok sektörde daha da gelişeceğine inanıyoruz. Yeni başkanlık döneminizin, ikili ilişkilerimizin yanı sıra Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik sürecine de dinamik ve olumlu katkılar sağlamasını temenni ediyorum. Avrupa Konseyi'nde, Birleşmiş Milletler'de ve Atlantik Paktı'ndaki ortaklığımız, bizi özellikle hukuk devleti olma ve insan haklarının korunması çerçevesinde demokratik kurumları güvence altına almaya, Akdeniz havzasını ve Orta Doğu bölgesini bizimle birlikte paylaşan halkların hukuklarına yönelik politikalar geliştirmeye davet etmektedir. Şahsınıza iyilik, ülkenize refah dilemekten mutluluk duyuyorum."

(AA)

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'

Resmi Gazete'de yayımlandı! Kabine değişikliği açıklandı

Selçuklu motifleri buğday sapından üretilen kağıtlarla geleceğe taşınıyor

Türkiye, Kuzey Makedonya ordusuna üniforma bağışında bulundu

Edirne'de kaybolan yaşlı adamı Tunca Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor