• $9,4313
  • €10,9955
  • 540.262
  • 1443.08
22 Eylül 2020 Salı 16:02 | Son Güncelleme:

İstifa haberleri peş peşe geliyor: Macron'un partisinde deprem

İstifa haberleri peş peşe geliyor: Macron'un partisinde deprem
AA

Fransa'da Cumhurbaşkanı Macron'un partisinde art arda istifalar yaşandı. Macron'un partisi Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi'nde (LREM), ikinci adam konumundaki Pierre Person'dan sonra parti sözcüsü Aurore Berge de görevini bıraktı. Pierre Person, parti yönetiminin yeni fikirler üretmediği” gerekçesiyle istifa etmişti. Berge, istifasının ardından açıklama yapmadı.

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un partisi Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketinin (LREM) ikinci adamı konumundaki Pierre Person’dan sonra parti sözcüsü de görevini bıraktı.

AA'da yer alan habere göre; Person’ın, 20 Eylül Pazar günü, “parti yönetiminin yeni fikirler üretmediği” gerekçesiyle genel başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa kararının ardından diğer parti üyelerine yaptığı istifa çağrısı karşılık buldu.

LREM’in dün akşam düzenlenen yönetim toplantısı, parti yöneticileri arasında tartışmalara sahne oldu.

Partinin Genel Delegesi Stanislas Guerini’nin, partinin Yönetim Bürosu (BurEx) üyelerinin yenilenmesinin ertelenmesi talebine karşı çıkan LREM Sözcüsü Aurore Berge, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Berge, istifasının ardından açıklama yapmadı.

Person, partideki görevlerinden istifa etse de LREM bünyesinde parlamentodaki görevini sürdüreceğini ve yeniden aktivist olmayı seçtiğini bildirmişti.

Fransa medyasında, Person'un parti içinde taban oluşturarak genel başkanlık koltuğuna aday olmak için çalışacağı değerlendirmeleri yapılmıştı.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Karargahı'na geldi