• $8,0975
  • €9,7548
  • 460.724
  • 1377.23
08 Aralık 2020 Salı 11:28 | Son Güncelleme:

İsrail'den Fahrizade suikastine çirkin gönderme: "Teşekkürler Mossad"

İsrail'den Fahrizade suikastine çirkin gönderme: "Teşekkürler Mossad"
AA

İran'daki bir üst geçide İsrail bayrağı ile "Teşekkürler Mossad" yazısı asıldı. İsrail tarafından Fahrizade suikastine yapılan bu çirkin gönderme, sosyal medyada büyük tepki çekti.

İran'ın başkenti Tahran'daki bir üst geçide İsrail bayrağı ile "teşekkürler Mossad" yazısı asılarak nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastına gönderme yapıldı. Yapılan bu çirkin gönderme sonrasında İran'dan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

AA'da yer alan habere göre, İranlıların sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerde Tahran'ın doğusundaki Tahranpars bölgesindeki bir üst geçide İsrail bayrağı ile İngilizce "teşekkürler Mossad" yazan pankart asıldığı görülüyor.

Sosyal medya kullanıcıları paylaşılan görüntülere tepki gösterirken, bu eylemin geçen hafta suikast sonucu hayatını kaybeden nükleer bilimci Fahrizade suikastına gönderme yapma amacı taşıdığı belirtiliyor.

İranlı yetkililer henüz konuyla ilgili açıklama yapmadı.

İran nükleer programının kilit isimlerinden Muhsin Fahrizade, 27 Kasım'da Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmişti.

"UYGUN BİR ZAMANDA YANIT VERİLECEK"

Fahrizade suikastının ardından İran'dan İsrail'i hedef alan açıklamalar gelmişti.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Fahrizade'nin öldürülmesinin İsrail'in tuzağı olduğunu ve suikasta yanıtın uygun bir zamanda verileceğini söylemişti.

"BU İSMİ UNUTMAYIN"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise iddialarla ilgili yorum yapmayı reddetmiş ve "Gergin günler bizi bekliyor." demekle yetinmişti.

Netanyahu, Nisan 2018'de yaptığı bir açıklamada ise İranlı nükleer bilimci Fahrizade'ye işaret ederek, "Bu ismi unutmayın." demişti.

<p>İzmir'de Murat A. adlı şahıs annesinin eski eşi Mahmut Karşıcı'yı sokak ortasında pompalı tüfekle

Sokak ortasında pompalı dehşeti! Cinayet anları güvenlik kamerasında...

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi