• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
27 Nisan 2021 Salı 16:24 | Son Güncelleme:

Almanya'da bir Türk spor kulübüne İslam karşıtı saldırı düzenlendi

Almanya'da bir Türk spor kulübüne İslam karşıtı saldırı düzenlendi
DHA

Almanya'da uzun yıllardır faaliyet gösteren Türk spor kulübüne islamofobik bir saldırı düzenlendi. Kulübün bulunduğu tesisin duvarlarına İslam karşıtı ve ırkçı söylemler içeren yazılar asıldı.

Almanya'nın Bonn kentindeki Türk İşçileri Derneği Spor Kulübü tesislerinin duvarlarına İslam karşıtı ve ırkçı söylemler içeren yazılar yazıldı.

DHA'da yer alan habere göre, Almanya'da İslamofobik saldırılara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Almanya'nın Bonn'un kentindeki Tannenbusch mahallesinde yıllardır faaliyet gösteren Türk İşçileri Derneği spor kulübü derneğine ait tesislerin duvarlarına İslam karşıtı ve ırkçı söylemler içeren yazılar yazıldı.

Dernek Başkanı Bülent Buğdaycı, yaptığı açıklamada durumu polise bildirdiklerini ifade ederek, "Olay yerinde yemek yenildiğini tespit ettik. Polis olay yerinde bulunan bir yemek servisi irsaliyesinden hareketle muhtemel suçluları tespit etmeye çalışıyor." dedi.

Öte yandan, ülke genelinde 2020 yılında Müslümanlara ve Müslüman kuruluşlara yönelik 900'den fazla saldırının kayıt altına alındığı açıklanmıştı.

<p>Avrupa sevdalısı aydınların asıl derdi ne? Neden bir  Avrupalı'dan daha 'Avrupa'cılar'? Avrupa öz

Avrupa'yı bize ışıltılı tablolar gibi çizenler kimler?

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır