• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
27 Temmuz 2014 Pazar 15:25 | Son Güncelleme:

IŞİD saldırılara devam ediyor

IŞİD saldırılara devam ediyor

Irak'ın çeşitli kentlerinde şiddet olayları devam ediyor.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Diyala'nın merkezi Bakuba'da park halindeki bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu, 4 sivil yaralandı, çevredeki araç ve iş yerlerinde hasar meydana geldi.

Diyala'nın Mikdadiye bölgesinde de yol kenarına yerleştirilen bir bombanın güvenlik birimlerini destekleyen aşiret savaşçılarının geçişi sırasında patlatılması sonucu, 6 kişi yaralandı. 

- IŞİD, Beyci rafinerisine saldırıyor

Öte yandan Irak Şam İslam Devleti örgütü (IŞİD) öncülüğündeki silahlı grupların Salahaddin vilayetinin kuzeyindeki Beyci Petrol Rafinerisine saldırı düzenlediği bildirildi.

Görgü tanıkları, çok sayıda askerin koruduğu petrol tesisinin yakınlarındaki çatışmaların sabah saatlerinden bu yana devam ettiğini belirtti.

Irak'ın en büyük petrol rafinerilerinden biri olan Beyci'nin geçen ay da IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların eline geçtiği ancak Irak ordusunun düzenlediği operasyonlarla burada tekrar kontrolü sağladığı açıklanmıştı.

10 MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ, 8 PERSONEL YARALANDI

Irak’ın Diyala ilinde güvenlik güçleri ile Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) öncülüğündeki silahlı gruplar arasında çıkan çatışmada 10 militanın öldürüldüğü, 8 güvenlik personelinin yaralandığı bildirildi.

AA muhabirine konuşan Diyala İl Meclisi Güvenlik Komitesi Başkanı Sadık el-Huseyni, Diyala’nın kuzeyindeki El-Halis ilçesine bağlı El-Azim kasabasında, aşiret direnişçilerin desteklediği ordu ve polislerden oluşan güvenlik güçleri ile IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar arasında çıkan çatışmalarda 10 IŞİD militanı öldürüldüğü, 6 asker ve 2 polis yaralandığını açıkladı.

Hüseyni, militanlara ait uçaksavar taşınan 5 aracın kullanılamaz hale getirildiğini belirterek, çatışmaları sonucunda Azim kasabası silahlı militanlardan tamamen temizlendiğini kaydetti.

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı ülkede, Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) başını çektiği silahlı gruplar, Musul, Tikrit, Bakuba ve Telafer kentlerinin yanı sıra Enbar'ın El-Kaim, Rave, Aneh, Ratbe ve Hadise ilçelerini ele geçirmiş, çatışmalar yüzünden yaklaşık 1 milyon sivil göç etmek zorunda kalmıştı.AA

<p>Peki, TEKNOFEST yerli ve milli üretime nasıl katkı sağlıyor?  ASELSAN festivalle ilgili nasıl ger

TEKNOFEST yerli ve milli üretime nasıl katkı sağlıyor?

Safranbolu'da heyecanlandıran keşif! 2 bin 500 yıllık gizli geçit bulundu

Görme engelli avukat, Ölüdeniz semalarında yamaç paraşütü keyfi yaşadı

''Postmodern darbe''nin üzerinden 24 yıl geçti