• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
21 Temmuz 2014 Pazartesi 17:34 | Son Güncelleme:

IŞİD 16 Esed askerini öldürdü

IŞİD 16 Esed askerini öldürdü

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün Suriye'nin iç kesimlerinde yer alan Humus'ta, Şaar bölgesinin denetimini tekrar sağlamak isteyen 16 Esed askerini öldürdüğü bildirildi.

Muhalif MASAR ajansının haberine göre, IŞİD'in Humus'un doğu kesimlerinde yer alan Şaar bölgesinin kontrolünü tekrar sağlamak isteyen ve bölgeye sızan 16 Suriye askerinin çıkan çatışmalarda hayatını kaybettiği belirtildi.

Söz konusu bölgede IŞİD ile Esed güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı kaydedilen haberde, kentin kuzeybatı kesimlerinde ise Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Şam yönetimine bağlı güçler arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı ve savaş uçaklarının muhalif bölgeleri bombaladığı ifade edildi.

HAVA SALDIRISI

Haberde, orduya bağlı helikopter ve savaş uçaklarının kentin Rastan ilçesinin doğusundaki Belan bölgesindeki yerleşim yerlerine hava saldırısı düzenlediği dile getirildi.

IŞİD gece hafta içerisinde Humus'un Tedmur ilçesi yakınlarında yer alan Şaar doğal gaz sahasının kontrolünü ele geçirmiş ve Esed güçlerine mensup 200 askeri de öldürmüştü. AA

<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek