• $7,8808
  • €9,3311
  • 465.518
  • 1314.25
25 Ekim 2020 Pazar 00:05 | Son Güncelleme:

İşgalci Ermenistan, çocukları cephe hattına sürüyor

IHA

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Haciyev, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile işgalci Ermenistan'ın Azerbaycan ordusuna karşı cephe hattında çocuk askerler kullandığını bildirdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir video ile işgalci Ermenistan’ın Azerbaycan ordusuna karşı savaşta çocuk askerler kullandığını ifade etti.

İHA'nın aktardığı habere göre, Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmaya yönelik başlattığı operasyonlar devam ederken, Ermenistan bir skandala daha imza attı. 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev sosyal medya hesabı üzerinden, işgalci Ermenistan’ın Azerbaycan ordusuna karşı savaşta çocuk askerler kullandığını gösteren bir video paylaştı. 

Haciyev, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Bu görüntü Ermenistan’ın çocuk askerleri kullandığını gösteriyor. Araştırılması gerekiyor. 15 yaşın altındaki çocukları askere almak ve kullanmak uluslararası insan hakları suçudur ve yasaklanmıştır. Bu bir savaş suçu olarak tanımlanmaktadır."
<p>Türk gemisine hukuk dışı arama... Yunan bir komutan tarafından sevk ve idaresi gerçekleştirilen İ

Türk gemisine hukuk dışı arama: Libya'da insani yardım taşıyan gemi durduruldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

SARS virüsü nedir? SARS virüsünün belirtileri neler?

Babasının emanet bıraktığı 1955 model otobüse özenle bakıyor