• $7,7629
  • €9,2158
  • 418.937
  • 1530.27
30 Ağustos 2012 Perşembe 01:53 | Son Güncelleme:

Irotatheri toplumuna yönelik toplu katliam

Irotatheri toplumuna yönelik toplu katliam

Venezuela'daki Amazon bölgesinin uzak bir kesiminde yaşayan Irotatheri toplumuna yönelik büyük bir toplu katliam yapıldığı bildirildi.

Yanonami yerlilerinin oluşturduğu Horonami Yanomami Örgütü'nden yayımlanan yazılı açıklamada, Irotatatheri toplumununa geçen ay Venezuela'nın güneyinde Brezilya sınırı yakınında düzenlenen saldırıda çok sayıda kişinin öldüğü bildirildi.
        
Irotatheri toplumunun yakınında yaşayan başka bir toplumdan alınan bilgilere göre saldırıda onlarca kişinin hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada, Brezilyalı altın madencilerin düzenlediği sanılan saldırının yetkililerce araştırılması istendi.
       
Horonami Yanomami Örgütü lideri Luis Shatiwe Ahiwei, yakındaki bir köyden saldırının yapıldığı bölgeye giden ziyaretçilerin yakılmış kulübeler ve yanmış cesetler bulduğunu söyledi.
        
Görgü tanıklarına göre 80 kişinin yaşadığı bilinen Irotatheri toplumunda saldırı sonucu kaç kişinin öldüğünün bilinmediğini belirten Ahiwei, köyü ziyaret edenlerin saldırı sırasında ormana kaçarak hayatta kalmayı başaran 3 kişi bulduklarını kaydetti.

AA
 

<p>Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü... Dünyanın dört bir yanından kadınlar sokaklara çıkıyor, daha e

Samsun'daki kadına şiddetin cezası ne olacak?

Şans eseri ölümden dönen insanlar

ABD'nin Yunanistan'a hibe edeceği silahlar! İşte o liste

Adana'da yanan ormanlık alanlar tekrar ağaçlandırılmak üzere hazırlanıyor