• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
28 Haziran 2018 Perşembe 13:22 | Son Güncelleme:

İranlı parlamenterler Ruhani’den ekonomi kurmaylarını değiştirmesini istiyor

İranlı parlamenterler Ruhani’den ekonomi kurmaylarını değiştirmesini istiyor

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye mesaj gönderen 80’i aşkın parlamenter, hükümette bazı değişikler yapılmasını istedi. İran Cumhurbaşkanlığı Ofisi de bu yönde bir değişiklik yapılacağını doğruladı.

Parlamenterlerin Ruhani’ye gönderdikleri mesajda, İran Parlamentosu Ekonomi Komitesi Başkanı Muhammed Rızapur İbrahimi ile Planlama ve Bütçe Komisyonu Başkanı Gulam Rıza Tacgardum’un da imzası yer aldı.

Söz konusu mesajda, Ruhani’den, hükümeti aktif ve dinamik bir bakanlıkla güçlendirmesi istendi. Parlamenterler, hükümetin ekonomi ekibinin zor bir durumdan geçtiğini ve yeterli olmadığını dile getirdi.

İran Devrim Muhafızlarına bağlı Fars haber ajansının haberine göre, Muhammed Rızapur İbrahimi, Ruhani’ye, “Ekonomi, kötü yönetim yüzünden kötüye gidiyor” dedi.

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı Ofis Müdürü Mahmud Vaızi, hükümet yetkilileri arasında gerçekleşen toplantı sonrası yaptığı açıklamada, yeni belirlenecek hükümette bazı bakanların yer almadığını söyledi ancak detay vermedi.

Ruhani’nin, bakanlardan İran halkıyla iletişim halinde olmalarını talep ettiğini aktaran Vaızi, Cumhurbaşkanı’nın da, bugün, bir ulusa sesleniş konuşması gerçekleştireceğini de sözlerine ekledi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin, önümüzdeki günlerde, ABD’nin nükleer anlaşmadan çekilmesinin etkileri ve Avrupa ülkelerinin anlaşmaya dair tavırları hakkında temaslarda bulunmak üzere, İsviçre ve Avusturya’ya ziyaret gerçekleştirmesi bekleniyor.

(Şarku'l Avsat)

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü