• $ 5,7099
  • € 6,3207
  • 275.213
  • 100339
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İranlı general: İran savaş başlatmaz ama savaşta kendini iyi savunur

İran Ordusu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Tuğgeneral Ahmad Reza Pourdastan, İran'ın hiçbir ülkeye karşı savaş başlatmayacağını ama herhangi bir tehdide karşı kendini çok iyi savunacağını söyledi.

 İran Ordusu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Tuğgeneral Ahmad Reza Pourdastan, yaptığı açıklamada İran'ın hiçbir ülkeye karşı savaş başlatmayacağını ama gerekirse herhangi bir tehdide karşı kendisini çok iyi bir şekilde koruyacağını söyledi.

Pourdastan, İran Silahlı Kuvvetleri’nin askeri doktrininin caydırıcılık ve savunmaya dayanarak oluşturulduğunun altını çizerek, "Başka herhangi bir ülkede egemenlik peşinde değiliz, ancak düşmanın tehditlerini her yerde karşılamaya ve savunma yeteneklerimizi geliştirmeye çalışacağız" dedi.

Pourdastan, daha önce de söylediği gibi ülkenin Silahlı Kuvvetlerinin ülkenin düşmanlarına ezici bir tepki vermeye hazır olduğunu vurgulayarak, "Ülkenin karasularındaki düşman gemileri hakkında bilgimiz var. Askeri uzmanlarımız, düşmanların yeteneklerine karşı kendi savunma kapasitelerini gösteriyor" diye konuştu.  

İran'ın doktrininin ülkeyi savunmaya dayanmakta olduğunu yineleyen Pourdastan, "Herhangi bir tehdit söz konusu olduğunda İran düşmana sert bir tepki verecek" ifadelerini kullandı.

(İHA)

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Antalya’da bir halk otobüsüne binen Fevzi (76) ile Adile Şentürk (72) çifti, Hasan Subaşı Caddesi

Otobüs Şoförü Yaşlı Adamı Darp Etti! Görüntüler Ortaya Çıktı...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Tahta parçalarıyla bakın ne yaptı?

İstanbul'da sahte nargile tütünü imalathanesine baskın