• $8,3721
  • €10,1046
  • 476.91
  • 1345.15
26 Haziran 2018 Salı 18:48 | Son Güncelleme:

İran'da Ekonomi Bakanı hakkında gensoru önergesi verildi

İran'da Ekonomi Bakanı hakkında gensoru önergesi verildi

İran'da Ekonomi Bakanı Mesud Kerbasiyan hakkında gensoru önergesi verildiği bildirildi. Yusufnejad, 50 milletvekilinin imzasının yer aldığı önergenin öncelikle Ekonomi Komisyonuna ulaştırılacağını, komisyonun da ilgili bakanı gensoru için davet etmek üzere bir hafta süresi olduğunu ifade etti.

İran'da Ekonomi Bakanı Mesud Kerbasiyan hakkında gensoru önergesi verildiği bildirildi.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı ISNA'ya konuşan İran Meclisi İdare Heyeti Üyesi Ali Asgar Yusufnejad, Ekonomi Bakanı Kerbasiyan hakkında "ülke ekonomisini iyi yönetmediği" gerekçesiyle hazırlanan gensoru önergesinin meclis idare heyetine iletildiğini söyledi.

Yusufnejad, 50 milletvekilinin imzasının yer aldığı önergenin öncelikle Ekonomi Komisyonuna ulaştırılacağını, komisyonun da ilgili bakanı gensoru için davet etmek üzere bir hafta süresi olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen ay nükleer anlaşmadan çekileceğini açıklamasının ardından İran'da doların hızla yükselişe geçmesiyle derinleşen ekonomik sorunlar başkent Tahran başta olmak üzere Kereç, İsfahan ve Meşhed gibi kentlerde esnafın sokak gösterileri ve grev başlatmasına neden olmuştu.

AA

<p><strong> </strong><span>Gazeteci  Hulki Cevizoğlu, katıldığı bir programda, CHP Genel Başkanı Kem

128 milyar iftirası nasıl kuruldu?

TFF'den 23 Nisan sürprizi! İşte milli futbolcuların çocukluk fotoğrafları

Türkiye'nin en uzun bayrak direğine Türk Bayrağı çekildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İstanbul'da