İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7231
  • 5.4746
  • 194.64
  • 93571
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

İran Dışişleri Bakanı Zarif: Nükleer anlaşma değişemez

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, “Nükleer anlaşma değişemez” dedi. Zarif, Astane sürecine ilişkin ise, "Biz gerginliklerin azalması için her zaman Astana anlaşmasının uygulamasından yana olduk" dedi.

x

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Tahran Üniversitesinde gerçekleşen bir panelde yaptığı konuşmada nükleer anlaşma ve Astana sürecini ele aldı.

Zarif ABD’nin nükleer anlaşmada kalmak için koştuğu şartlara değinerek ‘’Kaç taraflı uluslararası bir anlaşmadaki bir üye anlaşma için bir şart koşamaz” dedi.

ABD’nin nükleer konusundaki tutumlarına değinerek açıklamasını sürdüren Zarif "Onlar bundan önce de bazı şartlar koşmuştu, o şartlar yersizdi ve yeni şartları da yersizdir" şeklinde konuştu.

Herhangi yeni bir şartın yersiz olduğuna burgu yapan Zarif açıklamasının devamında "Şu an önemli olan tek konu, ABD’nin İran karşısında anlaşmada geçen görevlerini yerine getirmesidir. Önemli olan konu İran’ın haklarının yerine getirilmesidir’’ dedi.

İran Dışişleri Bakanı Zarif Astana sürecini ele alarak açıklamasını şöyle sürdürdü:

    "Biz gerginliklerin azalması için her zaman Astana anlaşmasının uygulamasından yana olduk. Maalesef bir yandan terör örgütleri faaliyetlerini sürdürüyor ve öte yandan ABD’nin bölgeyi olumsuz etkilediği siyasetleri de yerel güçleri kendi çıkarları yönünde kullanıyor. Bu tehlikeler bölgemizi tehdit ediyor"

İHA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
CHP´liler şimdiden parti içindeki başörtülülerle kavga etmeye başladı

CHP´liler şimdiden parti içindeki başörtülülerle kavga etmeye başladı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar