• $ 5,697
  • € 6,3104
  • 275.192
  • 100641
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İran Dışişleri Bakanı Zarif: ABD taahhütlerine bağlı kalmadığı sürece müzakere olmayacak

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif, ABD’nin İran’ı tehdit etmemesi gerektiğini söyleyerek, "ABD nükleer anlaşmadaki taahhütlerine uymadığı sürece müzakere olmayacak” dedi.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif, ABD’nin nükleer anlaşma çerçevesinde İran’a saygı duyması gerektiğini belirterek, "Aksi halde müzakere olmaz” dedi. ABD’nin Orta Doğu’daki askeri varlığını artırmasını büyük bir tehlike olarak nitelendiren Zarif, "ABD Orta Doğu’daki askeri varlığını artırarak çok tehlikeli bir oyunu başlatmış oldu” ifadesini kullandı.

ABD’nin nükleer anlaşmadan ayrılmasına ilişkin değerlendirmede bulunan Zarif, İran’ın her zaman iyi niyetli olduğunu belirterek, "Biz sözlerini ayaklar altına alanlar ile müzakere yapma taraftarı değiliz” şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’ı tehdit eden son Twitter paylaşımına da değinen İran Dışişleri Bakanı Zarif, İran’ın hiçbir zaman tehdit yoluyla müzakere etmeyeceğini vurgulayarak, "Siz hiçbir zaman bir İranlıyı tehdit ederek ondan sizinle anlaşmasını bekleyemezsiniz. Müzakerenin yolu tehdit değil saygıdır” dedi.

ABD Başkanı Trump, İran aleyhindeki son Twitter paylaşımında İran’ı tehdit ederek, "Eğer İran savaş isterse bu onların resmen sonu olur. Hiçbir zaman ABD’yi tehdit etme” ifadelerini kullanmıştı.
  (İHA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Hindistan´ın Madya Pradeş eyaletinde yaşayan 74 yaşındaki Shyam Lal Yadav´ın kafasında birkaç yıl

Kafasında Boynuz Çıktı! Görenler Hayrete Düştü...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Metrobüste yer kapma tartışması kanlı bitti

İzmir'de buzdolabı patlayan ev harabeye döndü