• $7,4121
  • €8,9389
  • 408.347
  • 1541.24
28 Ocak 2021 Perşembe 12:18 | Son Güncelleme:

İnternetten satış yapıyordu: Sahte koronavirüs aşısına gözaltı...

İnternetten satış yapıyordu: Sahte koronavirüs aşısına gözaltı...
DHA

ABD'de sahte koronavirüs aşısı sattığı tespit edilen bir kişi gözaltına alındı. İnternet üzerinden satış gerçekleştiren şahıs, test edilmemiş ve etkisi belirsiz tıbbi madde satarak insan hayatını riske atmakla suçlanıyor.

ABD’nin Washington eyaletinde Johnny Stine adlı bir kişi, sahte koronavirüs aşısı üretip, satarak insanların hayatını riske ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Stine’in ürettiği aşıları internetten 400 dolar ile 1000 dolar arasında sattığı belirlendi.

DHA'da yer alan habere göre, ABD Adalet Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, kanser aşıları da sattığı iddia edilen 55 yaşındaki Johnny Stine’ın, koronavirüs aşısı olduğunu iddia ettiği aşıyı kişilere 400 dolar ile 1000 dolar arasında değişen fiyatlarda sattığı tespit edildi. ABD Başsavcısı Brian T. Moran yaptığı açıklamada, "Bu kişi insanlara test edilmemiş, denenmemiş ve potansiyel olarak güvenli olmayan, COVID-19 aşısı olduğunu iddia ettiği bilinmeyen bir madde enjekte ediyordu." dedi.

Yetkililer, Stine'in, COVID-19 salgınının Dünya Sağlık Örgütü tarafından resmen bir pandemi olarak ilan edildiği Mart 2020'nin başlarında internet üzerinden aşı reklamı yapmaya başladığını ifade etti.

<p>İyi Parti'den ayrılan Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk ile Meclis'te basın toplantısı düzenley

İhraç edilip geri dönmüştü: Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi

Çok yüksek riskli kategorisindeki Konya'da, polis denetimlerini sıklaştırdı