• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
14 Mayıs 2013 Salı 00:19 | Son Güncelleme:

İnsanlığın bittiği yer

İnsanlığın bittiği yer

Suriye'de muhalif El Faruk Tugayları'nın lideri, bir askerin kalbini söküp ısırırken görüntülendi. İnsan Hakları İzleme Örgütü: Bu bir savaş suçu

İki yılı aşkın süredir iç savaşa sahne olan Suriye'de, kan donduran bir video paylaşıldı. Görüntülerde, El Faruk Tugayları isimli muhalif grubun lideri Ebu Sakkar ve Beşşar Esad yönetiminin ölü bir askeri görülüyor. Muhalif komutan, askerin kalbini bıçakla çıkarıyor ve ısırıyor. Suriyeli muhalif "Allah şahidim olsun sizin kalbinizi ve ciğerlerinizi yiyeceğiz, köpek Beşar'ın askerleri" diyor, kameraya dönerek "Allahu ekber" diye bağırıyor.

Görüntüleri uluslararası kamuoyunun dikkatine sunan İnsan Hakları İzleme Örgütü, Sakar'ın "Alevileri katledin ve kalplerini sökün" çağrısı yaptığını da duyurdu. Örgüt üyesi Peter Bouckaert, Humus'ta kaydedildiği düşünülen video konusunda, "Düşmanların cesetlerinin parçalanması savaş suçudur. Mezhepçi söylem ve şiddet daha da ciddi bir konu" dedi. Ebu Sakar daha önce de, Lübnan sınırında Esad'ın müttefiki Hizbullah'ın üyesi olduğu söylenen bir kişinin cesediyle poz vermişti. Askerler de muhaliflere zulmederken görüntülenmişti.

'DERA ŞAM'IN'

Öte yandan, Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Esad yönetiminin isyanın ilk patlak verdiği Dera bölgesinde kontrolü sağladığını duyurdu.

<p>'Bir takım kuruluşlar Türkiye'deki medya kuruluşlarını  fonluyorsa bunun bir bedeli var. Bu kurul

Emin Pazarcı: Dijital vatan tehdit altında

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?