• $9,3106
  • €10,8202
  • 528.818
  • 1417.7
27 Eylül 2021 Pazartesi 15:38 | Son Güncelleme:

İngiltere akaryakıt kıskacında... Boris Johnson orduyu mu yardıma çağıracak?

İngiltere akaryakıt kıskacında... Boris Johnson orduyu mu yardıma çağıracak"
Aksam.com.tr - Çeviri: Hasan Selçuk Turan

İngiltere medyasında, akaryakıt istasyonlarında krizin devam etmesi halinde Boris Johnson'un başında olduğu İngiliz hükümetinin, ordudan yardım isteyebileceği yazıldı.

İngiltere hükümetinin, ordudan benzin istasyonlarına yakıt taşımasını isteyebileceği konuşuluyor.

Aksam.com.tr'nin CNN International'dan aktardığı habere göre İngiltere medyası, durumun iyileşme belirtisi göstermemesi halinde Başbakan Boris Johnson'ın Pazartesi günü orduyu çağırmayı düşüneceğini bildirdi.

CNN'in Financial Times'a dayandırdığı habere göre, Pazartesi günü bildirdiğine göre, Johnson yakıt krizini çözmek için yüzlerce askeri görevlendirmeye hazırlanıyor.

Çevre Bakanı George Eustice gazetecilere verdiği demeçte, "Şu anda ordu ile ilgili gerçekten planımız yok, ancak orduda ihtiyaç duyulduğunda her zaman hazır bekleyen bir sivil acil durum birimimiz var. Şu anda bunun gerekli olduğuna karar vermiyoruz." dedi.

Petrol Perakendecileri Derneği başkanı Brian Madderson, askerlerin benzin istasyonlarındaki depolama tanklarını yeniden doldurmak için gereken eğitime sahip olmayabilecekleri için tek başına orduyu çağırmanın krizi çözmek için yeterli olmayacağını söyledi.

Otomobil Derneği (AA), BP'nin (BP) benzin krizi nedeniyle aylar sonra ikinci kez bazı istasyonlarını geçici olarak kapatmak zorunda kalmasının ardından Cuma günü sakinlik çağrısında bulundu. Yine de pek çok İngiliz, önümüzdeki hafta için yakıt sağlama umuduyla benzin istasyonlarına akın etti.

İşçi kıtlığı, rekor 1 milyon boş iş pozisyonuna sahip olan İngiltere'de büyüyen bir sorun. Kamyon şoförü sıkıntısı, pandemi ve Brexit sonrasında daha da kötüleşti ve bu da on binlerce AB vatandaşının Birleşik Krallık'ta kamyonculuk işlerini ve diğer meslekleri bırakmasıyla sonuçlandı.

Karayolu Taşımacılığı Derneği'ne göre, Birleşik Krallık'ta yaklaşık 100.000 kamyon şoförü açığı var.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar